שתף קטע נבחר

סגלוביץ' בכנסת, אחרי הנגבי: תנו לנו גב לחקירות

הניצב שבית המשפט מתח עליו ביקורת השיב לטענות והזכיר: " אין אמירה שלא היה צורך בהליך פלילי". הוא אמר ש"יש אנשים עם אג'נדות, אבל במדינה דמוקרטית משטרה איננה יכולה להתנהל לא רוח גבית גם מהבית הזה"

יום אחרי שהמשטרה ספגה ביקורת חריפה מבית המשפט, שזיכה את השר לשעבר צחי הנגבי מעיקר האישומים בתיק המינויים הפוליטיים, יוצא ניצב יואב סגלוביץ' להגנה - ומבקש גיבוי. "במדינה דמוקרטית משטרה איננה יכולה להתנהל לא רוח גבית גם מהבית הזה", אמר הבוקר (יום ד') ראש אגף החקירות והמודיעין בדיון בוועדה בכנסת בנושא חקירת אישי ציבור.

 

"בהתייחס להנגבי, הוא אמר: "אני מעריך שלא קראתם את כל 1,000 ומשהו העמודים, ולמען היושר גם אני לא, אבל אני מעריך שאם הייתי עובר את עמוד 30 בהכרעת הדין היית רואה שאין אמירה שלא היה צורך בהליך פלילי", והוסיף כי "עניינו לפחות מבחינתי ומבחינת משטרת ישראל נגמר כבר מזמן. התיק עבר לפרקליטות והדיונים היו שם".

 

כשמולו יושב שלומי לחיאני, ראש העיר בת-ים החשוד בשוחד, סגלוביץ' ציין כי "יש רבים וטובים בתוך השיח הציבורי הזה שמנהלים אג'נדות כאלה ואחרות וזה בסדר גמור... אבל נוכח שלטון החוק, הבית הזה אחראי על שוויון, על מערכת נורמות ערכיות. אני כשוטר אין לי ערך מוסף, אני כן אחראי על אכיפת שלטון החוק באשר הוא. אני כן יכול לומר שזה נעשה בחרדת קודש, ביושר, ביושרה, בצנעה ובשקט".

 

הדיון בוועדה לענייני ביקורת המדינה עסק בעיקר בטיפול המשטרה והתקשורת בחקירת נבחרי ציבור, ועלתה סוגיית הדלפת מעצרו של לחיאני. "למה לעלות אליי חמישים אנשים לתוך הבית שלי? למה צריכים לבוא אליי 150 שוטרים? על מה? הכי מרגיז זה שאף אחד לא אומר למה זה לא קרה. אף אחד לא עושה תחקיר עומק למה זה קרה?".

 

בהמשך פנה לסגלוביץ': "כשאתה יושב פה ואומר שלא הזמנת את התקשורת אז אני אומר לעצמי וואלה לא נראה לי. לא נראה לי שמשטרת ישראל לא יכולה לבדוק מי דאג שתהיה לי תקשורת בבית ב-6 בבוקר".

 

סגלוביץ' הסביר עוד לפני כן ש"יוצאים דברים שלא צריכים לצאת החוצה ברמה כזו או אחרת. בדרך כלל רוב הבדיקות נעשות בשיטה של תחקיר ולא בשיטה של חקירה. בתחקיר יש שקיפות. מטבע הדברים תכליתו המרכזית של תחקיר זה הפקת לקחים". הוא אמר שהחקירה אינה בסמכותו, אבל המשטרה נתונה לביקורת, ויש לחקור את הנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב סגלוביץ', היום בוועדה
צילום באדיבות ערוץ הכנסת
מומלצים