שתף קטע נבחר

זירת הקניות

המשטרה הירוקה תורחב; בקרוב יהיה נקי?

שרים רבים נותרו לא מרוצים לאחר אישור תקציב המדינה; השר להגנת הסביבה לא היה אחד מהם: משרדו קיבל תוספת תקציבית של 30 אחוז ו-52 תקנים חדשים - מחציתם יוקצו להגברת האכיפה

אישור התקציב הדו שנתי בממשלה. בשבוע שעבר, הותיר לא מעט שרי ממשלה לא מרוצים מהקיצוץ במשרדם. השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, לא היה אחד מהם.

 

המשרד להגנת הסביבה נחשב אמנם לאחר המשרדים החלשים ביותר בממשלה אך במאבק על תקציב משרדו רשם ארדן ניצחון חשוב. בשנתיים הקרובות הוא יזכה לתוספת תקציב משמעותית של כ-30 אחוז. בשנים 2011 ו-2012 צפוי בסיס התקציב של המשרד לגדול ב-60 מיליון ש"ח בכל שנה, מ-217 מליון ש"ח ל-277 מליון ש"ח.

 

וזה עוד לא הכל: הישג משמעותי לא פחות הוא בתוספת של 52 תקנים למצבת כוח האדם של המשרד - תקנים להם זקוק המשרד נואשות על מנת להוציא לפועל וליישם שורה של תקנות חדשות, חוקי סביבה חדשים (כמו חוק אוויר נקי למשל) ושינויים ארגוניים שונים. על סוגייה זו של תוספת תקנים נאבק המשרד מול האוצר מזה תקופה ארוכה.

 

52 התקנים שיתווספו למשרד להגנת הסביבה יגדילו את כוח האדם בו בכ-10 אחוזים. הראשונים להרוויח מהתוספת יהיו מערך האכיפה של המשרד. על פי ההחלטה, תוגדל מצבת האכיפה של המשטרה הירוקה במחצית, באמצעות 14 תקנים חדשים.

 

כמו כן, תקציב השנתיים הבאות כולל סוגיות סביבתיות נוספות הממתינות לפתרון – בהן עלות חיבור מחנות צה"ל לביוב וסוגיית הפיצוי ליזמי כפר הנופש בפלמחים, במידה ותבוטל התוכנית על ידי מוסדות התכנון.

 

כמו כן, הוחלט כי חלק משמעותי מההכנסות שגיעו ממס הפחמן העתידי - יועברו להוצאות הנדרשות להתמודדות ישראל עם הפחת פליטות גזי חממה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצחון תקציבי. ארדן
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים