שתף קטע נבחר

אהרונוביץ' נגד העליון: איזום חנינה לשוטר שהרג

בעקבות החלטת בית המשפט להכפיל את עונשו של שחר מזרחי, שהרג גנב פלסטיני, אמר השר לביטחון פנים כי יבקש להעניק לו חנינה: "ההחלטה מעבירה מסר גרוע לשוטרים"

הממונה על המשטרה נגד השופטים: השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', אמר אחר הצהריים (יום ה') כי בכוונתו להוביל יוזמה להעניק חנינה לשוטר שחר מזרחי, שירה למוות בגנב רכב פלסטיני, בעקבות החלטת בית המשפט העליון להכפיל את עונשו ל-30 חודשי מאסר.

 

"לא אתמוך ביוזמה של חנינה, אלא אוביל אותה", אמר השר לביטחון פנים במהלך ביקור אצל השוטר שלומי אסולין, שנדקר על-ידי עבריין בשנת 2007 והשבוע הידרדר מצבו. "זו לא יוזמה של אזרחים מהשורה, אלא של השר לביטחון פנים", הבהיר.

 

מזרחי, בלש בן 30 ממשטרת חדרה, חשד במחמוד גנאים מבקה אל-גרביה כי פרץ לכלי רכב, וירה בו כשניסה להימלט. בית המשפט המחוזי בפתח תקווה הרשיע אותו בהריגה וגזר עליו 15 חודשי מאסר בפועל. לאחר ששני הצדדים ערערו, קיבל העליון דווקא את ערעור פרקליטות המדינה והכפיל את העונש.


השוטר שחר מזרחי. "הקרב של כולנו" (צילום: גיל יוחנן)

 

"יש פער גדול בין מה שמתרחש בשטח לבין מה שמתרחש בין כתלי בית המשפט", אמר אהרונוביץ' על ההחלטה, "אני מכבד את החלטת בית המשפט כשומר חוק, אך יחד עם זאת - ההחלטה מעבירה מסר גרוע לשוטרים".

 

"נמשיך לחתור למגע"

השר לביטחון פנים אף יצר קשר עם השוטר מזרחי והבטיח לו: "אעשה כל מה שאוכל למענך, הקרב שלך הופך להיות הקרב של כולנו. תהיה חזק".

 

השר אמר כי המרחק בין המקרה של מזרחי למקרה של אסולין אינו גדול. "המקרה של שחר יכול היה להיגמר באותה צורה", הסביר, "שלומי היה סייר מצטיין במשטרת רחובות. אני מייחל לנס כמו בני משפחתו".

 

לדברי השר, "החלטות במהלך פעילות מבצעית נמדדות בשבריר שניה, ולעיתים אין ללוחמים בפשיעה את

המותרות של חישוב צעדיהם וניהול הערכות סיכונים בנקודות עשרוניות. אני מעניק גיבוי מלא לשוטרים במדינת ישראל ואעשה הכל על מנת לא לרפות את ידם במאבקם העקוב מדם בפשיעה בישראל. רשויות האכיפה תמשכנה לחתור למגע בכל פעילות הנדרשת לכך".

 

הנהלת בתי המשפט פרסמה היום הודעה חריגה וחריפה במיוחד בעקבות הביקורת שמתחו על הפסיקה במשטרה: "ההחמרה בעונשו של מזרחי הייתה הכרחית כדי לבטא את חומרת העבירה שעבר, ומתוך התפיסה שאינה שנויה במחלוקת, לפיה גם שוטרי משטרת ישראל כפופים להוראות החוק ואינם עומדים מעליו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ'. "לא אתמוך ביוזמה, אוביל אותה"
צילום: גיל יוחנן
מחמוד גנאים. נורה למוות
באדיבות אתר panet.co.il
מומלצים