שתף קטע נבחר

דודתם של הילדים: האב רוצח, שלא ישחק לא שפוי

גליה סיבוני, אחותה של אם הילדים שנרצחו לפי החשד בידי אביהם אמרה: "יש לנו עסק עם רוצח שפוי". קרוביה של האם הטיחו האשמות קשות בשירותי הרווחה. מועצת כפר יונה: הילדים התארחו אצל האב לאחרונה בידיעת ובהסכמת האם

"יש לנו עסק עם רוצח, רוצח שפוי, ושלא ינסה לשחק אותה עכשיו שהוא לא שפוי ". כך אמרה אחרי הצהריים (שבת) בכאב גליה סיבוני, אחותה של לילך בן דרור ודודתם של שלושת הילדים - עומר, רוני ואור - שנרצחו בדקירות סכין בידי הגרוש של לילך.

 

שעות ספורות לאחר היוודע דבר הטרגדיה במשפחת בן-דרור, הטיחו בני משפחתה של האם האשמות קשות כלפי שירותי הרווחה, שלטענתם נחלו כישלון חרוץ במילוי תפקידם. 

 

רצח הילדים בנתניה - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

האב איתי וגרושתו, לילך, ניהלו במשותף חברת הובלות. בסביבתה של האם סיפרו כי פרידתם של השניים התרחשה לאחר שאיתי התוודה לפניה כי הוא מנהל רומן עם אחת מחברותיה הטובות. בעקבות כך, החליטה לילך להיפרד ממנו ופתחה בהליכי גירושין.


עומר, רוני ואור. הביקור אצל אבא הסתיים ברצח (צילום: בועז פיילר)

 

בכל אותו זמן, המשיך איתי בעבודתו בחברת ההובלות, שבינתיים נקלעה לקשיים. כל החובות שצברו בשל כך הוטלו על כתפיה של לילך, ולדברי קרוביה - הפכו ביקורי ההוצאה לפועל ונושים שונים בביתה למחזה כמעט קבוע. בשנה האחרונה היא עבדה כמזכירה ותכננה להשתקע בנתניה, ואף הספיקה כבר לרשום את ילדיה ללימודים בבית ספר חדש שם.

 

בימים האחרונים השלימה לארוז את חפציה, לקראת מעבר לגור בבית הסבתא שהלכה לעולמה בחודש שעבר.

 

"הוא עושה את עצמו משוגע"

לאחר הרצח, שהתה לילך בביתם של ידידים. למקום הגיעה עובדת סוציאלית, אך האם האבלה - מצדה - גירשה אותה מהמקום וזעקה: "כשהייתי צריכה עזרה לא עזרתם לי, עכשיו לכו מפה".

 

"אתם רוצים לדעת שהוא רוצח? הוא רוצח", אמרה סיבוני, שיצאה מבית המשפחה ומסרה הצהרה קצרה לכתבים שהגיעו למקום. "הכתובת הייתה על הקיר", הוסיפה והפנתה אצבע מאשימה לרשויות הרווחה בכפר יונה. "אנחנו ידענו שהוא עושה את עצמו משוגע".

  

"הרווחה אילצו את לילך שיהיו הסדרי ראייה של הילדים מצד האבא", האשימה דודתם של הילדים. "הם אמרו לה 'הוא בסדר גמור, הכל בסדר אצלו' ואיימו עליה שאם היא לא תסכים הילדים יצאו ממנה לחלוטין".


אחותה של האם. "לילך במצב קשה מאוד" (צילום: עידו ארז) 

 

סיבוני סיפרה עוד כי איתי קינא לאחותה. "הייתה לו מאהבת והוא פשוט היה מטורף על לילך", אמרה. לדבריה, האם, לילך, שרויה במצב קשה מאוד בעקבות האירוע: "אנחנו דואגים לה שלא תעשה משהו לא טוב לעצמה. הם היו שלושה ילדים פרחים מחוננים, ילדים טובים".

 

במועצת כפר יונה הביעו זעזוע וצער עמוק על המעשה הנפשע ואמרו מנגד

כי "עובדי האגף לשירותים חברתיים טיפלו באופן אינטנסיבי באם ובילדים. הילדים נפגשו עם אביהם בתיאום עם מערכת בריאות הנפש ובפיקוח של עובדות סוציאליות".

 

"לאחרונה התארחו הילדים אצל האב בידיעת ובהסכמת האם. מרגע היוודע האסון תומכים ומלווים עובדי האגף לשירותים חברתיים את האם", נמסר מהמועצה.

 

במשטרה חושדים כי האב השכיב את שלושת ילדיו לישון אמש, ולאחר מכן

דקר אותם למוות בסכין מטבח וכיסה את גופותיהם בשמיכה. האב ניסה להתאבד ונפגע באורח קל. הוא טופל בשטח, נחקר ואז נלקח לבית החולים לניאדו בנתניה. החוקרים איתרו את הסכין שבאמצעותה, על-פי החשד, רצח את ילדיו.

 

בן דרור מאושפז במחלקת המיון של בית החולים לניאדו בנתניה, תחת אבטחה כבדה של שוטרי תחנת המשטרה בעיר. בן דרור נמצא עדיין בהשגחה של רופאים וחקירתו על ידי חוקרי ימ"ר מרכז נמשכת ממיטת חוליו. טרם הוחלט האם לאשפזו או לשחררו מבית החולים. 

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גופות הילדים מוצאות מהבית
צילום: עידו ארז
בן דרור וילדיו. "פרחים מחוננים"
צילום: עידו ארז
המפכ"ל בזירת הרצח
צילום: עידו ארז
מומלצים