שתף קטע נבחר

אחרי הרצח: האב שכב 10 שעות ליד ילדיו במיטה

פרטים מזוויעים נוספים נחשפים מחקירת איתי בן-דרור. הוא אמר שתכנן הכל מראש, רכש סכינים ורצח את הילדים כדי לנקום באמם שסירבה לחזור אליו, כשהתברר לו שהיא מתכוונת לחגוג את יום הולדתה עם חבר חדש. שלוש חוות דעת פסיכיאטריות קבעו: אין מניעה למפגשים עם הילדים

נקם באם דרך הילדים: איתי בן דרור, החשוד ברצח שלושת ילדיו הקטנים, שכב למעלה מעשר שעות יחד איתם במיטה כשהם ללא רוח חיים, לאחר שדקר אותם בזה אחר זה. בחקירתו סיפר האב בקור רוח כי תכנן את הרצח מראש, ובחר לבצעו ביום הולדתה של גרושתו על מנת לנקום בה. במשטרה מעריכים כי המניע המרכזי לרצח הוא סירובה של גרושתו לחזור אליו.

 

רצח הילדים בנתניה - כותרות אחרונות ב-ynet:

  

מהחקירה עולה כי כאשר הגיע האב ביום שישי לקחת את הילדים מאמם, לילך שם-טוב, בכפר יונה, הוא התנהג שלא כהרגלו בצורה יפה, אולם אף אחד מבני המשפחה לא חשד שכוונותיו לא טהורות.

כשלקח את הילדים, לילך סיפרה לו ולילדים שהיא יוצאת בערב לחגוג את יום הולדתה עם חברים.

 

בהודאתו סיפר האב כי מה שהוסיף לרצונו לבצע את הרצח באותו יום, היתה העובדה כי הבין שלילך מתכוונת לחגוג את יום הולדתה עם החבר החדש שלה.

 

מהחקירה התברר עוד כי בן דרור נסע עם ילדיו באוטובוס לנתניה לדירתו ברחוב בורוכוב. בלילה השכיב אותם על המזרן. קצין החקירות של משטרת מחוז מרכז, ניצב-משנה דודו מנצור, אמר כי "עדיין לא ברור אם הוא סימם את הילדים טרם הרצח". לדבריו, התוצאות יתבררו רק לאחר נתיחת הגופות.

 

אובססיה ותסכול

האב סיפר לחוקרים כי בעבר הוא היה מסודר כלכלית, אך לאחר שהכיר את המאהבת ועזב את אשתו העסק שלו קרס והוא נקלע לחובות.

 

אחרי שחי עם המאהבת ובעלה, היא החליטה להיפרד ממנו. הוא לא קיבל זאת - והיא אף הגישה נגדו שלוש תלונות: אחת על ניסיון לאונס, שנייה על כך שהגיע לביתה כשידיו חתוכות ואמר לה שניסה להתאבד ושלישית על כך שהפר צו הרחקה שהוציאה נגדו.


בן דרור עם שלושת ילדיו (צילום רפרודוקציה: עידו ארז)

 

מהחקירה התברר כי לאחר הפרידה מהמאהבת הוא ניסה לחזור ללילך, אך זו סירבה והוא הפך להיות אובססיבי כלפיה - שלח לה הודעות לטלפון הנייד, התקשר אליה וניסה בכל דרך שתסכים לשנות את דעתה.

 

לבן דרור לא היתה היסטוריה של אלימות כלפי גרושתו, והיא הגישה נגדו תלונה אחת בלבד לאחר שהגיע אליה כשידיו חתוכות, ואמר לה "ניסיתי להתאבד". במשטרה מעריכים כי האובססיה שלו כלפיה הובילה אותו לתסכול, והוא קינא לה בעיקר בגלל סירובה לחזור אליו.

 

לא נמצא זכר לכדורים שנטל

לאחר הרצח המזעזע טען בן דרור כי חתך את ורידיו ונטל כדורים בניסיון להתאבד, אולם מבדיקה שנערכה לו בבית החולים לא נמצא כל זכר לכדורים האלה. הרופאים בבית החולים "לניאדו" בנתניה שבו אושפז בן דרור, ערכו הבוקר ביקור חולים ובדקו אותו. אחרי שישתחרר, בהמשך היום תבקש המשטרה מבית המשפט השלום ברמלה להאריך את מעצרו.

 

עורך דינו, רן אלון, טען אתמול כי מרשו "בטוח שבקרוב מאוד הוא יצטרף לילדיו. הוא חתך לעצמו את הוורידים ונטל כמות גדולה של כדורים. מצאתי אותו מטושטש מאוד", סיפר הפרקליט.

 

שלוש חוות דעת קבעו: אין בעיה שייקח את הילדים

במשפחתה של האם האשימו אתמול את שירותי הרווחה, שאיפשרו את הסדרי הראייה. בשירותי הרווחה גילגלו את האחריות לשירותים הפסיכיאטריים. באפריל התקבלה חוות דעת של פסיכיאטרית מומחית מבית החולים "לב השרון" בפרדסיה, שם אושפז, בה נכתב: "בחודש וחצי האחרונים מצבו הנפשי יציב. הוא החל לחפש עבודה, נמצא בקשר טוב עם משפחתו וילדיו חשובים לו. הוא לוקח את כל התרופות. אין מניעה לקיים מפגש עם הילדים שלא במרכז קשר".

 

בידי גורמי הרווחה נמצאות שתי חוות דעת דומות שנכתבו במהלך מרס על ידי שני פסיכיאטרים אחרים מבית החולים.

 

בתוך כך, מסר הבוקר שר הרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג, שהנחה את מנכ"ל משרדו, נחום איצקוביץ', להקים ועדת חקירה לבדיקת הפרשה ותפקוד שירותי הרווחה. "הוועדה תכלול חברים מדיסציפלינות שונות ובכלל זה גורמים שאינם מתוך משרד הרווחה, ותתבקש להגיש המלצותיה בהקדם האפשרי", נמסר בהודעה.

 

השוטרים נקלעו למצוקה בעקבות המראות

הרצח המזעזע של שלושת הילדים - עומר (10), רוני (8) ואור (5) - יוצא דופן גם עבור השוטרים שטיפלו בזירה, שחלקם נקלעו למצוקה בעקבות המראות.  

 

מפקד משטרת נתניה, ניצב-משנה עמי אשד, אמר כי "למרות הנסיון של השוטרים,

המראה היה קשה ביותר וכבר אתמול זוהו מקרים בודדים של שוטרים שנקלעו למשבר בעקבות המראות".

 

בעקבות הרצח הוחלט כי שוטרי וקציני תחנת נתניה יעברו היום שיחות עם יועצת ארגונית של המשטרה, על מנת לנסות לזהות מצוקות שהתעוררו בעקבות המחזה הקשה של גופות הילדים. במידת הצורך הם ייפגשו עם פסיכולוג.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתי בן דרור
צילום: עידו ארז
שוטרים בזירת הרצח. מראות קשים
צילום: עידו ארז
מומלצים