שתף קטע נבחר

נתניהו: הרצח בנתניה מזעזע, כל המדינה באבל

ראש הממשלה פתח את הישיבה בהתייחסות לרצח שלושת הילדים על-ידי אביהם: "אנחנו נדרשים כממשלה למנוע מעשים כאלו. שר הרווחה הקים ועדה כדי שהרוע שכרוך בלבם של בני אדם לא יבוא לידי ביטוי מול ילדים חסרי מגן". ומעבר לזה - על סדר היום: גירוש ילדי הזרים

גם ישיבת הממשלה השבועית, נפתחה הבוקר (יום א') בהתייחסות לאירוע המזוויע אתמול בנתניה - הרצח המשולש של הילדים הקטנים על-ידי אביהם. "אתמול היינו עדים למעשה מזעזע שכל העם בישראל מתאבל עליו, הרצח הנורא של שלושת הילדים הרכים עומר, רוני ואור בידי אבי המשפחה", אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

 

הוא הוסיף: "אנחנו נדרשים כממשלה למנוע מעשים כאלו, ואני יודע ששר הרווחה הקים ועדה משותפת לכמה משרדים כדי שהרוע שכרוך בליבם של בני אדם לא יבוא לידי ביטוי מול ילדים חסרי מגן.

אני בטוח שאני מבטא את הזעזוע העמוק של הממשלה ועם ישראל וההזדהות עם המשפחה והאם לילך".

 

גם שר הרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג, התייחס למקרה ואמר שהנחה להקים ועדת חקירה שתכלול גורמים מתחומים שונים, שתבדוק את התנהלות שירותי הרווחה ותידרש לפרסם את המלצותיה בהקדם. לדבריו, קיים ממשק בין שירותי הרווחה לבריאות הנפש שדורש התייחסות מיוחדת, והגדיר את המצב כ"בעיה".


הבוקר בישיבת הממשלה. מתי ההחלטות? (צילום: פלאש 90)

 

הילדים הזרים: "יהדות ואנושיות"

הנושא שנדחק מעט מהכותרות הוא עניין המלצות הוועדה הבין-משרדית בנוגע לילדי העובדים הזרים, שמוצגות הבוקר בפני השרים. "הנושא הזה נוגע לשני תחומים: אנושיות, ויהדות וציונות", אמר נתניהו. "כילד נהגתי לבקר אצל מורו של אבי, פרופסור קלאוזנר, ועל ביתו היה כתוב 'יהדות ואנושיות'. יש פה ילדים קטנים שגדלו אצלנו ואנחנו מחפשים לאמץ אותם אל לבנו וביתנו אבל למנוע הגירה של אלפים, ורוצים לשמר את הרוב היהודי. שני הדברים האלו עמדו לעיני הוועדה במהלך עבודתה. אני מקווה שנקבל החלטות אנושיות ועד לשבוע הבא נסיים את הדיון וקבלת ההחלטות".

 

שר הפנים אלי ישי, שמוביל את הקו הנוקשה נגד העובדים הזרים, אמר לפני הכניסה לישיבה: "אין פה טובים ורעים, יש פה הרבה צביעות. אף אחד לא מגרש ילדים. אותם הורים מתכבדים לחזור אחרי טיול ממושך לארצם.

 הם משתמשים בילדים כמגן אנושי ובאותה שיטה יבואו אלפי עובדים מסודן ואריתריאה".

 

בהתייחס לשרים שדורשים לרכך את הקריטריונים ולאפשר לעוד ילדים להישאר בארץ, אמר ישי: "האם הם מוכנים שהילדים שלהם ילמדו יחד עם ילדי העובדים הזרים ויהיו שכנים שלהם? מי שמוגדר כפליט יישאר פה".

 

עוד הוא הוסיף כי לא ראה את אותם שרים שתומכים בהצעה נלחמים לטובת הילדים הישראלים הרעבים ללחם, וציין כי "בכל מדינה יחזירו אנשים שהגיעו לא כחוק - ומי שחודר לארץ שלא כחוק צריך להתכבד ולחזור לארצו". ומה יקרה אם ההמלצות יאושרו כפי שהן? "זה לפחות יצביע על ההודאה של השרים בצורך לגרש את ילדי העובדים הזרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו, הבוקר. "הזדהות עם המשפחה והאם"
צילום: פלאש 90
יש הרבה צביעות. השר אלי ישי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים