שתף קטע נבחר

קנדה גירשה מפציצים רוסיים מהאוקיינוס האטלנטי

שר ההגנה הקנדי הודיע כי שני מטוסי קרב הוזנקו למנוע את כניסתם של המפציצים לשטחה האווירי. אדמירל קנדי: "זה ניסיון רוסי ליצור רושם של כוח רב יותר מבעבר". האופוזיציה בקנדה האשימה את הממשלה בניפוח התקרית

שני מטוסי קרב של קנדה הוזנקו ביום רביעי לעבר שני מפציצים רוסיים מעל האוקיינוס האטלנטי - כך דיווחה הלילה (שבת) סוכנות הידיעות הצרפתית AFP. 

 

רשת הטלוויזיה הקנדית CTV דיווחה כי שר ההגנה של קנדה, פיטר מק'קיי, הודיע שהתקרית אירעה כ-460 קילומטרים מזרחית לחופי ניופאונדלנד שבמזרח המדינה. הוא ציין כי כל אירוע דומה שיקרה בעתיד יזכה לתגובה מהירה באופן דומה.

 

שני מטוסי קרב מדגם CF-18 הוזנקו מבסיסם שבקוויבק לאחר שמפקדת המרחב האווירי של צפון אמריקה זיהתה את המפציצים הרוסיים ארוכי הטווח נכנסים למרחב האווירי ממזרח. דובר משרד ההגנה של קנדה, ג'יי פקסטון, מסר כי "שני המפציצים הרוסיים מדגם TU-95 שבו לבסיסם בלי התנגדות".

 

"ניסיון רוסי ליצור רושם של כוח רב יותר"

העיתון הקנדי "טורונטו סאן" ציין כי מאז שנת 2007 עצרו מטוסי חיל האוויר של קנדה ושל ארצות הברית בין 12 ל-18 מפציצים רוסיים מכניסה לשטח האווירי שלהן, אך הדיווחים בתקשורת הקנדית הדגישו את העובדה ששני המפציצים הרוסיים נכנסו לעומק המשמעותי ביותר בשנים האחרונות.

 

גורמים רשמיים ברוסיה הכחישו כי המפציצים נכנסו לשטח האווירי של קנדה. לעומת זאת, ראש מפקדת המרחב האווירי של צפון אמריקה, האדמירל ג'יימס ווינפלד ג'וניור ציין כי מקרים כגון זה כבר הפכו לחזון נפרץ.

 לפי הטלוויזיה הקנדית, הוא אמר כי זהו כנראה "ניסיון של רוסיה ליצור רושם של כוח רב יותר ואסרטיביות גדולה מבעבר".

 

גורמים שונים בקנדה האשימו עם זאת את הממשלה בניפוח המקרה. ראש האופוזיציה במדינה, מייקל איגנטייף, ציין כי זהו אירוע שהממשלה מנסה להצדיק באמצעותו את רכישתם של 65 מטוסי קרב חדשים מדגם F-35 בשווי 16 מיליארד דולרים. "מקרה זה אינו מוכיח את הצדקת הרכישה הזו, במיוחד בגירעון האדיר שהמדינה נמצאת בו", אמר לעיתונאים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים