שתף קטע נבחר

1,500 יום בשבי: משפחת שליט תפנה לפלסטינים

ביום שבו מציינת המשפחה 1,500 ימים לשבי הבן בעזה - ואת יום הולדתו העברי, מתוכננות כמה פעולות מחאה ופנייה לציבור הפלסטיני. תמי ארד ביקרה באוהל המחאה ומתחה ביקורת על רה"מ: "יש מחסום בלתי עביר בין האנשים שפגשתי לבין זה שיושב מאחורי האוהל"

עוברים ל-1,500. באוהל המחאה של משפחת שליט מול מעון ראש הממשלה נערך אמש (יום ב') טקס מאופק ועצוב, שבמהלכו הוחלף מניין הימים שהחייל יושב בשבי חמאס ל-1,500. במקביל לציון ימי השבי, היום חל יום הולדתו ה-24 של גלעד, לפי לוח השנה העברי. זהו יום ההולדת החמישי שחוגג גלעד בשבי החמאס.

  

היום יקיימו בני המשפחה מספר אירועים לציון היום ה-1,500. בשעות הבוקר,

יפנו בני משפחת שליט לציבור הפלסטיני. במסיבת עיתונאים במזרח ירושלים יקראו לפלסטינים ללחוץ על מנהיגיהם לסיים את הפרשה ולחתום על עסקה לשחרור השבוי תמורת מחבלים פלסטינים.

 

נועם שליט שב וקרא בימים האחרונים לתושבי עזה לפעול מול מנהיגיהם, כדי שגם בני משפחותיהם ישוחררו וישתתפו באירועי חודש הרמדאן המתקרב. "אל תחמיצו את ההזדמנות הזו לביצוע עסקת חילופי האסירים", אמר שליט השבוע לציבור הפלסטיני.


עוד יום ועוד אחד: 1,500 לילות באפילה (צילום: גיל יוחנן) 

 

"אל תחמיצו את העסקה הגרמנית. ערב החגים הקדושים המשותפים לנו ולכם, הפעילו לחץ על מנהיגיכם, הפעילו לחץ על מנהיגיכם כי הגיע הזמן שיתעלו מעל האינטרסים הפוליטיים שלהם וסוף סוף ידאגו לאינטרסים של האזרחים הפשוטים ושל משפחות האסירים הכלואים בישראל", אמר אביו של החייל.

 

בהמשך היום תועלה באוהל המאבק הצגת ילדים "כשהכריש פגש את הדג", המבוססת על סיפור שכתב גלעד בילדותו.

לאחר מכן ייערך טקס מחאה סמוך לאוהל. בני המשפחה ותומכיהם יערכו תהלוכה ויקיפו את בית ראש הממשלה, בשרשרת אנושית של 1,500 איש. בערב, יקימו בני נוער מאהל, בסמוך לאוהל המחאה וילונו במקום.

 

אתמול בצהריים ביקרה באוהל המחאה תמי ארד, אשתו של הנווט הנעדר רון ארד. היא ציינה את הציבור הישראלי, שממשיך להביע תמיכה בבני המשפחה "גם ביום החם ביותר בשנה", והוסיפה ביקורת על ראש הממשלה נתניהו: "נראה כאילו יש מחסום בלתי עביר בין האנשים שפגשתי לבין זה שיושב מאחורי אוהל המחאה".


פורסם לראשונה 02/08/2010 23:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. ידבר לפלסטינים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים