שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

בומים בצפון, המקלטים סגורים; המשטרה: תירגעו

התושבים ביישובי גבול הצפון מבוהלים, המקלטים סגורים - אבל במשטרה מרגיעים: "נשמעו פיצוצים, אך אין נפילות או אירוע חריג אחר". תושב נהריה: "אנחנו רוצים להיכנס למקלט, אז פנינו למשטרה בעניין - ואמרו לנו לחכות ולהאזין לתקשורת"

כולם להירגע. הדי נפץ נשמעו בצהריים (יום ג') באזור הגבול בגליל המערבי. במשטרה ביקשו להרגיע את התושבים ואמרו כי לא מדובר בנפילות של קטיושות. למרות המתיחות וחילופי האש הנמשכים בגבול הצפון - באזור אצבע הגליל - המקלטים הציבוריים ביישובי הגבול לא נפתחו והתושבים לא קיבלו הודעות לרדת למקלטים.

 

אש בצפון - עדכונים אחרונים ב-ynet:

  

דובר מחוז הצפון במשטרה כתב בהודעה שהועברה לכתבים: "באזור נהריה וראש הנקרה נשמעו 'בומים', אך אין נפילות או אירוע חריג אחר. אבקש באמצעותכם להרגיע את ציבור התושבים. בוודאות לא היו נפילות בצפון. מפקד מחוז הצפון מקיים הערכת מצב. כרגע יש שיגרה".

 

במטולה נשמעו היטב הפיצוצים. אורנה, המתגוררת לא רחוק מגדר הגבול, סיפרה ל-ynet שהיא וילדיה במקלט: "אני לא לוקחת סיכונים. אנחנו רואים פטריות עשן". לדבריה, המקלטים ביישוב סגורים ונעולים: "התקשרו אלי כמה חברות וסיפרו לי שהן רצו לרדת למקלט, אבל הם סגורים. אני מקווה שזה ייגמר, אף אחד לא יודע כיצד המצב יתפתח".

 

"זה תמיד מגיע בהפתעה"

גד, המתגורר גם הוא במטולה, אמר כי שמע קולות ירי של נשק אוטומטי במשך כחצי שעה. גם הוא סיפר על פטריות עשן הנראות באזור. "יש רעש של מרגמות, ככל הנראה משני הצדדים. לא היתה אזעקה, לא הייתה כוננות, ועדיין לא קיבלנו שום התראה או הודעה לרדת למקלטים".  

 

תושב בית הילל סיפר בשיחה עם ynet כי אין פנייה לתושבים למרות הפיצוצים: "לא קיבלנו כלל הוראות, רק שמעתי הקפצת כיתת כוננות. מסוף המלחמה לא קיבלנו אזהרות על נפילות". לדבריו, "חוסר הוודאות מלחיץ. אנו חיים את המציאות הזו שנים, וזה תמיד מגיע בהפתעה ולא מודיעים לנו בזמן. אנשים כאן נכנסו למרחב המוגן שלהם בבית. יש דאגה גם לפרנסה, כי זו תקופת הקיץ והתיירות.

מפחדים שהתיירים יברחו דרומה".

  

"יש פיצוצים אדירים", סיפר שי, תושב נהריה, והוסיף בכעס: "המקלטים נעולים ואין לנו מפתח. היינו רוצים מאוד לצאת למקלטים, ההדף מלחיץ. התקשרתי למשטרה, הם כרגע לא מגיבים על כלום. אומרים לי לחכות ולהיעזר באמצעי התקשורת. כולם לחוצים פה, יש חשש שכל שנייה זה יתפרץ כמו ב-2006, שהנה הכל מתחיל. לפחות תרגיעו את התושבים או תוציאו הודעה".

 

אופיר מקריית שמונה מסכם: "יש פה מצב מטורף. לרוב, מועצת העיר מודיעה משהו. דיברנו עם סגנית ראש העיר, והיא בעצמה לא יודעת מה לעשות. המערכת המרכזית של המקלטים עדיין סגורה, ולא יצאה הודעה באתר העירייה האמון עליהם. יש רבים שתלויים אך ורק במקלטים האלה. הרבה מאוד זמן לא הרגשנו ככה, כולם פה בלחץ, הריח באוויר שהמצב רק יחריף".

 

ובצה"ל ובפיקוד העורף מתעקשים: "אין הנחיות מיוחדות, יש להמשיך בשגרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשן באזור אצבע הגליל
צילום: אוהד יום טוב
מומלצים