שתף קטע נבחר

הפרקליטות לצד השב"כ: "אתם לא יודעים הכל"

אנשי הפרקליטות, שליוו את החקירה נגד "המחבל היהודי" חיים פרלמן, מדגישים ששב"כ לא טעה כשהחזיק אותו זמן רב כל כך במעצר, וכי אין לסתום את הגולל על החקירה. "החשדות עדיין כבדים, והשב"כ פעל כראוי - הוא היה חייב להפוך כל אבן"

ב-24 השעות האחרונות ספג השב"כ מימין ומשמאל, אחרי שבית המשפט שחרר למעצר בית את חיים פרלמן, שהוחזק בחודש החולף מאחורי הסורגים בחשד שהיה "מחבל יהודי". בצהריים (יום ה') היו אלה אנשי פרקליטות המדינה ופרקליטות מחוז ירושלים שיצאו להגנתו, ואמרו כי השב"כ והיחידה המרכזית של המשטרה עשו מלאכתם כראוי.

 

פרלמן נעצר בחודש שעבר בחדש שהוא "הדוקר הסדרתי" שפעל בירושלים בשנות ה-90', ועל פי החשד הוא רצח ארבעה

ערבים וניסה לרצוח עוד שבעה. אחרי שמעצרו הוארך כמה פעמים ובמשך ימים ארוכים הוא לא הורשה להיפגש עם עורך דין, קבע השבוע בית משפט השלום בפתח-תקווה כי אין ראיות ממשיות נגדו, ואתמול אף הורה לשחררו. השחרור עוכב עד לערעור השב"כ והמשטרה לבית המשפט המחוזי הבוקר, אולם הערעור התקבל רק חלקית - ופרלמן ייצא למעצר בית בן 15 יום.

 

גורמים בכירים בפרקליטות הבהירו בצהריים כי לציבור לא ידוע הכל, וכי החשדות נגד פרלמן כבדים בהרבה מכפי שדווח. "בידי השב"כ הצטברו ראיות שמהן עלה חשד כבד כי פרלמן הוא האיש שביצע את מעשי הרצח, והחשד הכבד הוא משמעותי הרבה מעבר למה שפורסם", אמר שם. עם זאת, הודו כי "כרגע לא הגענו לקו פרשת המים, ואין מספיק ראיות כדי להגיש כתב אישום".

 

את החקירה נגד פרלמן ליוו פרקליט המדינה, משה לדור, והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים מיוחדים, שי ניצן. "בנסיבות האלה, כשהצטבר בידי השב"כ חומר כזה, מחובתו היה לקיים חקירה מאומצת ולהפוך כל אבן כדי למצות את החקירה, וכך

אכן נעשה", המשיכו גורמים בפרקליטות. "בסופו של דבר הגיעו בפרקליטות למסקנה שלמרות החשד הכבד שנותר בעינו, חומר הראיות אינו מספיק כרגע להגשת כתב אישום, ולכן פרלמן שוחרר ממעצר".

 

בפרקליטות הדגישו כי התיק נגד פרלמן לא נסגר, וכי איש לא הגיע למסקנה שאין מדובר באדם שביצע את הרציחות. לדברי הגורמים, עדיין יש חשד ממשי שהוא האחראי להן. "כשאתה יודע על בן אדם ועל החומר הכבד שהצטבר נגדו, זו שערורייה לא להפוך כל אבן", יצאו להגנת החקירה של השב"כ והמשטרה שהתארכה ללא תוצאות מספקות. בפרקליטות טענו כי התיק התחזק בתקופת המעצר, וכי מהרגע הראשון השב"כ ידע כי יש בו קשיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים פרלמן. "איש לא הגיע למסקנה שהוא לא רצח"
צילום: גיל יוחנן
רעייתו של פרלמן, קרן. בפרקליטות לא מנקים את בעלה מחשד
צילום: עידו ארז
מומלצים