שתף קטע נבחר

מחלוקות פנימיות בחמאס: עסקת שליט תקועה

המשא ומתן לשחרור שליט לא מתקדם: דיון אצל ראש הממשלה נתניהו העלה כי מחלוקות בחמאס מקשות על הגעה להסכם. ישראל לא זזה מעמדתה: מסרבת לשחרור המחבלים ליו"ש

המאמץ לשחרור גלעד שליט עלה על שרטון. אחרי התקרבות מסוימת בין עמדות ישראל לחמאס, חלה שוב התרחקות, בשל מחלוקות פנימיות בארגון הטרור שחטף את חייל צה"ל לפני 1,510 ימים. כך עולה מדיון שנערך אתמול (ה') אצל ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

בדיון השתתף שליח ראש הממשלה למשא ומתן על שליט, חגי הדס, וגורמי ביטחון בכירים נוספים, ונערכה בו הערכת מצב מחודשת. על פי הנתונים שהוצגו בדיון, מחלוקות קשות בתוך חמאס מונעות התקדמות, על אף המשך פעילות של המתווך הגרמני, המחפש עדיין פריצת דרך.

 

ראש הממשלה נתניהו עדיין מסרב לשחרר את המחבלים ליהודה ושומרון, אלא תובע את הרחקתם של אלה לעזה, או מחוץ לשטחי הרשות הפלסטינית. "אם נענה לדרישה זאת של החמאס, סכין החטיפות לא תקהה אלא תחודד, ותוביל לעוד חטיפות", הזהירו בכירים מאוד בירושלים, לאחר הדיון אתמול בקריה בתל-אביב.

 

ישראל לא זזה מעמדתה, מאז השיבה בדצמבר האחרון למתווך הגרמני גרהארד קונארד כי היא מסכימה לשחרר 450 אסירים מרשימת חמאס - אך לא ליהודה ושומרון. נתניהו סבור שהכדור נמצא בידי חמאס, אך בעקבות הדיון עולה כי המשא ומתן תקוע. בני משפחת שליט, השוהים במאהל המחאה מול מעון ראש הממשלה בירושלים, עשויים לפגוש בקרוב את נתניהו, שאמר כי יבחן בחיוב ביקור באוהל.

 

הבוקר, כמדי יום שישי, הפגינו בני משפחת שליט סמוך למעונו של ראש הממשלה בירושלים. בערב תתקיים במקום קבלת פנים עם אישי ציבור.

 

בתחילת החודש, במלאות 1,500 ימים לחטיפת שליט, ערך אביו מסיבת עיתונאים במזרח-ירושלים, שבה פנה לעם הפלסטיני וביקש ממנו לנצל את חודש הרמדאן כדי להפעיל לחץ על הנהגת חמאס להסכים לעסקת חילופי השבויים. "הוויתור במקרה זה אינו סימן לחולשה אלא לעוצמה, כי רק החזקים מסוגלים לוותר", אמר נועם שליט. "דרך הפשרה היא הטובה שבדרכים. אובדן הזמן אינו מועיל למשפחותינו".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אחיה ראב"ד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדיין מחכים. נועם ואביבה שליט
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים