שתף קטע נבחר

נועם שליט לפלסטינים: "רק חזקים יכולים לוותר"

לרגל חודש הרמדאן כינס אביו של החטוף מסיבת עיתונאים, ודיבר כשלצדו מתרגם לערבית. הוא קרא לפלסטינים להירתם למאמץ לחדש את המו"מ לעסקת שבויים: "הגבירו לחץ על המנהיגים שלכם כפי שאנו פועלים"

העם ישחרר את גלעד? במלאת 1,500 ימים לחטיפת גלעד שליט, ערך היום (ג') אביו של החייל, נועם שליט, מסיבת עיתונאים במזרח-ירושלים, שבה פנה לעם הפלסטיני וביקש ממנו לנצל את חודש הרמדאן שיחל בשבוע הבא כדי להפעיל לחץ על הנהגת חמאס להשלים את עסקת חילופי השבויים עם ישראל.

 

באירוע, שנערך במלון "אמריקן קולוני", נשא שליט את דבריו בעברית ובאנגלית, כשלצדו עמד מתורגמן שתרגם את הנאום לערבית. "חודש הרמדאן הוא אחת מתחנות האמונה, שבו הגמול על מעשים טובים כפול והחטאים נסלחים", אמר אביו של החייל. "מאחר שגורלנו הוא להיות שכנים, בואו נפתח דף חדש בחיינו באותיות של שלום ושלווה".


הוריו של שליט במסיבת העיתונאים. "נפתח דף חדש" (צילום: גיל יוחנן)

 

שליט הדגיש כי פתרון לבעיית האסירים הפלסטינים ולמצב בנו כרוך בפשרות של שני הצדדים. "הוויתור במקרה זה אינו סימן לחולשה אלא לעוצמה, כי רק החזקים מסוגלים לוותר. דרך הפשרה היא הטובה שבדרכים. אובדן הזמן אינו מועיל למשפחותינו".

 

"הנזק למשפחתי נגרם גם לאלף משפחות פלסטיניות"

הוא ניסה לפנות ללב המשפחות, ואמר כי "לנו ולכם יש יקירים שאינם איתנו אך מצויים בלבנו. הנזק למשפחתי נגרם גם לאלף משפחות פלסטיניות, אלף אסירים, בניכם, אבותיכם ואחיכם, שיכולים להשתחרר הביתה ולחגוג את החג הקדוש עם קרוביהם".

 

נוסף על כך, התייחס נועם שליט גם למצבה של האוכלוסייה בעזה מאז חטיפת בנו, וביקש להדגיש כי השבת בנו תוכל לסייע בשיפור איכות חייהם של התושבים.

"זו אינה גזירה שלא ניתן לשנותה. אנו מבקשים שתגבירו את הלחץ על המנהיגים שלכם, כפי שאנו פועלים ומפעילים לחץ על מנהיגינו - כדי לדחוף את עסקת השבויים המוצעת שהיא אכן מכובדת ובעלת משמעות".

 

שליט מחה על העובדה שבמשך כל התקופה מאז נחטף בנו, לא זכה ולו לביקור אחד של נציגי הצלב האדום - כמתחייב בחוק הבינלאומי. "אנו בני אדם שלא שוכחים את ילדינו, למרות שיש ניסיון של בעלי אינטרסים אישיים להפריד בינינו. מצבו של גלעד מהווה גם הפרה גם של עקרונות דת האיסלאם, הקוראים לרחם עליהם (על האסירים)".

 

לגבי המצב הנוכחי, אמר שליט כי "לא ידוע לי על התקדמות בקרב אף אחד מהצדדים. כל צד מחכה שהשני ייזום משא-ומתן או יפשיר את המגעים, אך אנו מאמינים כי הלחץ הזה, בטווח הארוך, יעשה את העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. קול קורא לפלסטינים (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים