שתף קטע נבחר

מפקד צבא לבנון: "התקרית לא תחזור על עצמה"

צפירת הרגעה מצפון: הגנרל קהווג'י אמר כי אין בכוונת הצבא לפתוח במלחמה נגד ישראל. בינתיים, חיזבאללה מסרב להעביר לבית הדין הבינלאומי את חומרי הווידאו אותם הציג נסראללה

השקט בצפון הופר בתחילת החודש, אבל לפחות על פי מפקד צבא לבנון, תקרית האש בה נהרג סגן אלוף דב (ברי) הררי היא אירוע חד-פעמי. מפקד צבא לבנון, ז'אן קהווג'י, אמר כי לצבא אין כוונה לפתוח במלחמה נגד ישראל: "התקרית בדרום לבנון לא תחזור על עצמה".

 

בשיחה שקיים אתמול עם עורכי עיתונים בלבנון, אמר הגנרל קהווג'י כי ננקטו צעדים תוך שיתוף פעולה עם יוניפי"ל, על מנת לוודא שתקרית דומה לא תחזור על עצמה. מפקד הצבא טען כי ישראל הציתה את האש והסביר: "העץ שהם רצו לגזום אמנם נמצא בצד הישראלי של הקו הכחול, אולם נמצא שם גם כביש, בו משתמשים הלבנונים והצבא. הישראלים הפכו את זה לדבר שיטתי והוחלט להגיב על כך בירי באוויר".

 

במקביל לתקרית, נעצר גם הסיוע הביטחוני המיוחד של ארצות-הברית ללבנון, בטענה כי יש לבדוק לעומק את מעורבות חיזבאללה בפעילות צבא לבנון. איראן מיהרה להודיע כי תסכים להושיט יד לצבא לבנון בעקבות הקפאת הסיוע הצבאי האמריקני, ולבנון אמרה כי היא "ארצות-הברית מוזמנת לשמור את הכסף ולהעביר אותו לישראל".

 

בינתיים, חיזבאללה אינו מתכוון להעביר לידי בית הדין הבינלאומי לחקירת רצח רפיק אל-חרירי את חומרי הווידאו אותם הציג מזכ"ל הארגון חסן נסראללה בנאומו השבוע. "אל-אחבאר", העיתון הלבנוני המקורב לארגון, דיווח מפי מקורות המקורבים לחיזבאללה כי הוא אינו מתכוון להעביר לידי התובע הכללי של בית הדין, דניאל בלמר, את "הנתונים שחשף נסראללה".

 

לטענת הארגון, חומרים אלו מוכיחים כי ישראל היא העומדת מאחורי ההתנקשות בחרירי. לפי אותם מקורות, עמדת החיזבאללה ברורה, ואין בכוונתו לשתף פעולה עם בית הדין, בו הוא אינו בוטח. לעומת זאת, נסראללה מוכן להעביר את המידע לשלטונות בלבנון או לכל גורם חקירתי מהימן אחר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילי צבא לבנון. "לא נפתח במלחמה"
צילום: AP
העץ שנגזם. "הכביש בשטח לבנון"
צילום: AFP
מומלצים