שתף קטע נבחר

נסראללה: יירטנו צילומי מזל"ט וארבנו לשייטת

מזכ"ל חיזבאללה הציג סרטון המתעד את אסון אנסארייה, שבו נהרגו 12 לוחמים ב-1997. לטענתו, הוא יורט משידור לא מאובטח ממזל"ט של צה"ל. הוא גם הציג "הוכחות" למעורבות ישראל בהתנקשות בחרירי: קטע וידאו בו מזהיר אותו "סוכן ישראלי"

ימים ספורים לאחר שחיזבאללה הואשם מאחורי הקלעים בהתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, מנסה חסן נסראללה להסיט את האש ליעד המוכר והידוע - ישראל. מזכ"ל חיזבאללה נשא הערב (ב') נאום לוחמני, בו טען כי הארגון יירט שידורים לא מוצפנים של מזל"טים ישראליים, שבזכותם ידע הארגון - לטענתו - להציב את המארב ללוחמי השייטת באנסאריה, לפני הפעולה ב-1997 בה נהרגו 12 לוחמים.

 

נסראללה אף הציג צילומי וידאו שיורטו לטענתו ממזל"ט ישראלי באותו יום, ובו נראה את הבוסתן שבו צעד הכוח, ונתקל במארב חיזבאללה. בסרטון אף נראה מסוק חיל האוויר שנחת במקום כדי לחלץ את הפצועים והגופות.

 

"חיזבאללה הצליח להקליט מטוס תצפית החג בשמי לבנון, ושולח תמונות לאויב בשידור חי, לחמ"ל בפלסטין הכבושה", הסביר המזכ"ל. "חיזבאללה הצליח לחדור לשידור הזה, ולכן התמונות שהגיעו לחמ"ל האויב - הגיעו גם לחמ"ל של חיזבאללה. זה היה הישג טכני של חיזבאללה".

 

"הצלחנו לפענח את התמונות הללו, והנחנו שישראל מתכוונת לפעול שם", הוסיף. "האנשים שלנו המתינו כמה שבועות, ובאחד הלילות באו חיילי הקומנדו... ונקלעו למארב שהכנו".

 

ה"הוכחות" ל"בחישת ישראל בלבנון"

בנאומו גם הציג נסראלה הוכחות לטענתו שישראל ניסתה לשכנע את רפיק אל-חרירי כי הוא חיזבאללה ניסתה לפגוע בו כמה פעמים. בין היתר, פירט את המועדים והמקומות שבהם פעלו מטוסי התצפית של צה"ל בשמי לבנון, ביום שקדם להתנקשות וביום עצמו - כדי להוכיח, כביכול, שישראל עקבה ממעל בעת ההתנקשות.


מתוך הסרטון שהציג נסראללה (משידורי אל-ג'זירה)

  

כמו כן הציג קטע וידאו, בו נראה אדם בשם אחמד נסראללה "לו אין שום קרבה משפחתית אליי", שהיה לטענתו סוכן של ישראל. אותו אחמד נסראללה, שנעצר על ידי הארגון השיעי, סיפר בקטע המצולם כיצד אמר לאל-חרירי שחיזבאללה מתכנן לפגוע בו, שהארגון נכשל מספר פעמים, ושהוכנה מכונית תופת כדי לפגוע בו ובמשפחתו. "זוהי העדות לפעולות ישראל", אמר מזכ"ל חיזבאללה. "כך הצליחו הישראלים לזרוע במוחם של כולם את המזימה הזאת".

 

"הבטחתי שאכנס מסיבת עיתונאים, שתפתח אופקים חדשים ותסייע להאשים את ישראל בהתנקשות ברפיק אל-חרירי, וכך אני עושה", אמר נסראללה בפתח דבריו. "מאז הסכם אוסלו ב-1993 ניסתה ישראל, באמצעות הסוכנים שלהם, לשכנע את אל-חרירי כי חיזבאללה מנסה להתנקש בו".

 

נסראללה טען כי אחרי ההתנקשות האשימה ישראל מיד את הארגון, וגלגל את האחריות לפתחה. "לישראל יש את היכולת לעשות פעולות מסוג זה, וכל הפעולות בלבנון ומחוצה לה יעידו על כך. אנחנו זוכרים מקרים בהם נכנסו סוכנים דרך החוף והנמלים השונים. לישראל היה גם את האינטרס והמניע. היא עוינת את כל תנועות ההתנגדות, ובמיוחד את חיזבאללה, ועוינת גם את סוריה".

 

מזכ"ל חיזבאללה ניסה לעשות את ההקשר ואמר כי ישראל "ניסתה לגרום ליציאת סוריה מלבנון ועל הרקע הזה באה ההתנקשות באל-חרירי. נעשה שימוש בדם הזה כדי להוציא את סוריה מלבנון וכדי לפגוע בהתנגדות. זהו המניע והאינטרס".

 

בכיר במחנה היריב של חיזבאללה בלבנון, נשיא לבנון לשעבר אמין ג'ומאייל, לא השתכנע מנאומו של נסראללה. בראיון שהעניק  לרשת "אל-ג'זירה", אמר ג'ומייל כי "הנתונים שהביא נסראללה אינם מספקים כשלעצמם. אלו הן עדותיות נסיבתיות פשוטות שלא ניתן להסתמך עליהן. אם יש בידי בית הדין הבינלאומי הוכחות חותכות, ניתן יהיה להתקדם בחקירה מבלי להתעכב על מה שאמר נסראללה". 

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 09/08/2010 21:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מצילומי המזל"ט שהוצגו
נסראללה נושא את נאומו, הערב
מומלצים