שתף קטע נבחר

טורקיה: לא מסייעים בהעברת נשק לחיזבאללה

לאחר שהעיתון האיטלקי קוריירה דלה סרה דיווח, כי איראן וטורקיה סיכמו על העברת נשק לחיזבאללה, הודיע משרד החוץ הטורקי כי מדובר בהאשמות חסרות בסיס

האם טורקיה מספקת נשק לחיזבאללה? משרד החוץ הטורקי פרסם אמש (יום ו') הודעה, המכחישה את הדיווח בעיתון איטלקי לפיו אנקרה וטהרן מסייעות בחימוש החיזבאללה. 

 

העיתון האיטלקי קוריירה דלה סרה פרסם ביום רביעי, כי אנשי מודיעין מטורקיה והממונה על המודיעין במשמרות המהפכה באיראן חתמו לאחרונה על הסכם, לפיו שתי המדינות יסייעו לחיזבאללה - על-ידי העברת כלי נשק מאיראן דרך היבשה לטורקיה ומשם לסוריה וללבנון. בכיר במשרד החוץ הטורקי אמר לעיתון "הוריאט", כי מדובר בטענות לא מבוססות, שאין לקחת אותן ברצינות.

 

באיטליה דווח כי ראש המודיעין הטורקי, האקן פידאן, נפגש עם בכיר איראני. עוד דווח כי הם הסכימו ש"טורקיה תעביר נשק מתוחכם, טילים ורובים לסוריה, שבסופו של דבר יועברו ללבנון". איראן תבטיח מצידה, שאותם כלי נשק יועברו לחיזבאללה.

 

הקשרים בין איראן לטורקיה קרובים מאוד, ולאחרונה ביקר ראש

 ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, בטהרן. טהרן הסכימה בחודש מאי להעביר 1,200 קילוגרמים מהאורניום שבידה להעשרה בטורקיה, בתמורה למוטות דלק להפעלת כור המחקר בטהרן.

 

טורקיה נחשבת לבעלת ברית של איראן והיא מנהלת איתה יחסי מסחר ענפים, ולכן מהווה עבור האיראנים "פשרה" קלה ביותר במסגרת ניסיונותיה להתחמק מהסנקציות.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשק יעבור דרך טורקיה. איש חיזבאללה
צילום: AP
מומלצים