שתף קטע נבחר

קדימה לנתניהו: התערב בפרשת "מסמך גלנט"

יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, אמרה כי על ראש הממשלה להבהיר שאסור לתת ליריבויות אישיות ולמשחקי אגו לפגוע בצה"ל ועליו "להתערב ולפעול לתיקון המצב הבלתי נסבל"

אחרי שהכנסת החליטה להתערב ולדון ב"מסמך גלנט" קוראת אחר-הצהריים (יום ד') יו"ר סיעת קדימה ח"כ דליה איציק לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתערב בנושא.

 

ח"כ איציק קראה לנתניה לפעול להרגעת הרוחות בצמרת צה"ל: "על ראש הממשלה לזמן אליו את חברי פורום מטכ"ל ולהבהיר לכל מי שזקוק לכך, שאסור לתת ליריבויות אישיות ולמשחקי אגו לפגוע בצה"ל, שנשאר הדבר היחיד שהחברה הישראלית כולה יכולה להתאחד סביבו".

 

יו"ר סיעת קדימה כתבה עוד בפנייתה לראש הממשלה: "פרשת המסמך חשפה עד כמה עכורה היא מערכת היחסים בצמרת צה"ל ועד כמה גדול הנתק בין האנשים שאנו שמים בהם את מבטחנו. נוכח זאת על ראש הממשלה מוטלת החובה להתערב ולפעול לתיקון המצב הבלתי נסבל הזה".

 

בצהריים הודיע יו"ר ועדת החוץ של הכנסת, ח"כ צחי הנגבי מקדימה, כי יכנס ביום ראשון הקרוב ישיבת חירום של הוועדה, על מנת לדון

 בפרשת המסמך ובמתיחות בצמרת הביטחונית. בצעד חריג הזמין הנגבי לישיבה את יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין, על מנת לבחון כיצד יכולה הכנסת לסייע בהפגת המתיחות בין בכירי הצבא ומערכת הביטחון.

 

הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, פרסם אמש הודעה אישית, בה רמז כי מנסים לפגוע בו. "בתקשורת מתפרסמים לצערי חצאי אמיתות ומידע לא מדויק, המופץ על ידי גורמים שונים, וכלל זה חל גם לגבי וכן לגבי עדותי כפי שניתנה", הוא טען. אשכנזי ציין כי הוא ומפקדי צה"ל משתפים פעולה עם המשטרה והבטיח כי בסיומה יבהיר את התנהלותו: "אני מניח כי בתום החקירה יהיה לי ולנו מה לומר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי וקנין
ח"כ איציק. קריאה להתערב
צילום: דודי וקנין
מומלצים