שתף קטע נבחר

היועמ"ש לברק: ניתן להמשיך בהליך מינוי רמטכ"ל

היועץ המשפטי לממשלה כתב לראש הממשלה ולשר הביטחון כי "לאחר שהוברר כי אין בסיס לחשד נגד מי מהאלופים הרלוונטיים להליך המינוי", אפשר להמשיך בהליך מינוי הרמטכ"ל. עם זאת, הוא כתב כי השאלה אם להמתין עד למיצוי מלא של החקירה או למנות כבר כעת רמטכ"ל, נתונה בידי נתניהו וברק

במקביל להודעת המשטרה, שהרמטכ"ל, שר הביטחון ואלופי צה"ל לא מעורבים בזיוף "מסמך גלנט" - פרסם אחר-הצהריים (יום ה') היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, הודעה לפיה אין מניעה משפטית להמשיך בתהליך בחירת הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, אותו הקפיא לאחר פרסום הפרשה.

 

במכתב ששלח היועץ המשפטי לממשלה, לראש הממשלה ולשר הביטחון נכתב כי בשבועיים האחרונים ערכה המשטרה חקירה מאומצת, בה נגבו עדויות מעשרות אנשים ונערכו פעולות חקירה שונות במאמץ להגיע לממצאים, ולו חלקיים, בהקדם.

 

וינשטיין כתב כי כעת, לאחר שהרמטכ"ל והאלופים נוקו מחשד, אפשר להמשיך בהליך הבחירה. "נוכח האינטרס הציבורי החיוני כפי שהוצג בפניי ועל רקע ממצאי הביניים של המשטרה כפי שהוצגו בפניי היום, לפיהם אין תשתית ראייתית למעורבות מי מהאלופים הרלוונטיים בהכנת המסמך - אני סבור כי לא ניתן עוד לומר כי קיימת מניעה משפטית בקבלת החלטה כעת ביחס למינוי רמטכ"ל".

 

היועץ המשפטי הסביר, כי להחלטה זו הוא הגיע "לאחר בחינת הדברים ועריכת האיזון הנדרש בין הרצון להגיע למיצוי מלא של החקירה

 מחד, והאינטרס הציבורי החיוני במניעת עיכוב במינוי רמטכ"ל מאידך, ולאחר שהוברר כי אין בסיס לחשד נגד מי מהאלופים הרלבנטיים להליך המינוי".

 

לסיכום, אמר היועץ המשפטי כי חקירת הפרשה לא הסתיימה, ותיתכן אפשרות, ולו תיאורטית, כי בהמשך החקירה יתבררו עובדות חדשות שיהיה בהן כדי להשליך על נושא מינוי הרמטכ"ל. "השאלה הציבורית אם להמתין עד למיצוי מלא של החקירה או למנות כבר כעת רמטכ"ל, נתונה איפוא בידיכם. קביעתי בעניין נוגעת אך להיבט המשפטי, לפיו בנסיבות הנוכחיות, איני סבור שיש להמשיך לעכב את ההליך מסיבות משפטיות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין. ההחלטה של נתניהו וברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים