שתף קטע נבחר

צילום: אמיר כהן

ברק נפגש עם אשכנזי ואייזנקוט וביקש: הישארו

בפגישה אישית, שיבח שר הביטחון את הרמטכ"ל אשכנזי על תרומתו לצה"ל והביע תקווה שימשיך בתפקידו עד המועד שנקבע, פברואר 2011. מהאלוף אייזנקוט ביקש להישאר בשורות הצבא. לפני כן נועדו גלנט ואשכנזי לתחילת החפיפה ביניהם

על-רקע יחסיהם המעורערים, נראה לרבים מינויו המהיר של יואב גלנט לרמטכ"ל כמו קריאה של אהוד ברק לגבי אשכנזי לעזוב בטרם עת. אבל בצהריים (יום ג') נפגש שר הביטחון עם הרמטכ"ל המכהן, והביע תקווה שיישאר עד תום הקדנציה. עוד הבוקר, נועדו גלנט ואשכנזי לפגישת חפיפה ראשונה. ברק נפגש גם עם האלוף גדי אייזנקוט, וביקש ממנו להישאר בצה"ל.

 

ברק ואשכנזי נועדו בקריה בתל-אביב לפגישה אישית. ברק שיבח את אשכנזי על תרומתו לצה"ל והביע תקווה שימשיך בתפקידו עד המועד שנקבע, פברואר 2011, אז צפוי להחליף אותו גלנט.

 

זמן קצר לאחר ההודעה על בחירתו של ברק בגלנט, אמר ל-ynet קצין בכיר בצה"ל כי בהתרחשויות האחרונות יש אלמנט של השפלה עבור הרמטכ"ל הנוכחי. "בסופו של דבר ואחרי כמעט ארבע שנים בקדנציה, אשכנזי יוצא חבול. בהחלטה המהירה הזאת, ברק לא גילה שום רחמים כלפיו ורק סייע לתחושתו הרעה".

 

עוד היום, הרמטכ"ל ואלוף פיקוד הדרום נפגשו לפגישה בארבע עיניים - הראשונה מסדרת פגישות במסגרת החפיפה והעברת השרביט. גלנט ישאף לסיים בקרוב את תפקידו הנוכחי, כדי שיוכל להתמקד בחפיפה.

השאיפה היא למנות אלוף פיקוד במקומו בתוך כמה שבועות.

 

בהמשך, נועד ברק להיפגש עם האלוף אייזנקוט, הביע בפניו את הערכתו וביקש ממנו להישאר בצה"ל. אייזנקוט נחשב למועמד לתפקידי סגן הרמטכ"ל וראש אמ"ן תחת גלנט, עמו היה מסוכסך בעת האחרונה. שר הביטחון נועד גם עם אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, ופנה גם אליו בבקשה דומה.

 

המשימה של ראשי המערכת הצבאית היא לסגור את המינויים בצמרת, לאחר מכן יהיה אפשר לדון ביתר הנושאים. סגן הרמטכ"ל הנוכחי, האלוף בני גנץ, שוהה כעת בחופשה מתוכננת באילת, וצפוי לפרוש מהצבא.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי וברק. עד הסוף?
צילום: AP
מומלצים