שתף קטע נבחר

עוד צעד לפוליטיקה: חלוץ באירוע של קדימה

הרמטכ"ל לשעבר נכח לראשונה באירוע רשמי של המפלגה, כחלק מהכנותיו לכניסה לפוליטיקה. הוא החל באיסוף כספים ושוחח לאחרונה עם ראש המפלגה, ציפי לבני, שאמרה בכנס כי "אם נתניהו יצליח - לא נתקוף אותו על כך שזז לכיוון הנכון"

מחמם מנועים לכניסה לפוליטיקה. הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, הגיע היום (ג') לראשונה לאירוע ציבורי של "קדימה", כחלק מההכנות שלו לקראת כניסתו למערכת הפוליטית בתקופה הקרובה. חלוץ נכח בכנס בנושא "איום הדה-לגיטימיזציה על ישראל", שנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשיתוף מפלגת "קדימה".

 

לאחרונה קיים חלוץ שיחות עם ראש המפלגה, ציפי לבני, והחל באיסוף כספים. לפני כחודשיים תקף הרמטכ"ל לשעבר את נתניהו ברוח המפלגה אליה הוא צפוי להצטרף. "אנחנו רק מגיבים ולא יוזמים", אמר אז, אך טען: "אין לי אובססיה להיות ראש ממשלה".


בלייר ולבני בכנס של המרכז הבינתחומי, היום (צילום: AFP)

 

לבני, שנאמה בכנס, התייחסה לשיחות הישירות עם הפלסטינים ואמרה: "אני מקווה שראש הממשלה יילך לשם עם הבנה שלא מדובר בטובה לפלסטינים או לארצות הברית, אלא באינטרס שלנו. הצלחת ראש הממשלה היא הצלחת כולנו, ואם יצליח - לא נתקוף אותו על כך שזז לכיוון הנכון".

 

"חידוש המו"מ הישיר חשוב בפני עצמו, כיוון שזה מעיד על כך שנתניהו תומך בשלום", אמר שליח הקוורטט לאזור, טוני בלייר, שדיבר אף הוא בכנס. "אני יודע שחלק מהאנשים ציניים וחושבים שהכל זה הצגה, אני דוחה את הגישה הזאת. אני סבור שאם ישראל תוכל לקבל ערובות אמיתיות ואפקטיביות לגבי בטחונה, אז היא תהיה מוכנה לערוך מו"מ למדינה פלסטינית עצמאית. זו החלטה אמיצה ונכונה של ראש הממשלה".

 

המו"מ לא יצליח אלא אם כל סוגיות הקבע יהיו על השולחן", העריך בלייר שהדגיש את חשיבות הגדרת מסגרת הזמן להגעה להסכם - שנה אחת. "אין בכוונתי לנסות לשאת ולתת פתרונות כאן ועכשיו. דבר זה ייעשה לאחר מכן. אנחנו יכולים לחשוב באופן יצירתי וקונסטרוקטיבי ועלינו לעשות כך. אבל הצעות בנושאים אלה יהוו מבחן לרצינות."

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דן חלוץ בכנס, היום
צילום: איציק אדרי
מומלצים