שתף קטע נבחר

הצצה ראשונה: בניין האשפוז החדש בהלל יפה

לאחר עשור של עיכובים והפסקות בנייה, נפתח היום בניין האשפוז החדש, הכולל 85 מיטות אשפוז חדשות, מחלקות ילדים, פנימיות, נשים ועוד. הקושי העיקרי כרגע: גיוס פנימאים לאכלוס המחלקות. מנהל בי"ח: "עד היום היו תלונות רבות על תנאי האשפוז, מהיום זה ייפסק"

עשור לאחר שהונחה אבן הפינה, נפתח היום בניין האשפוז החדש של בית החולים "הלל יפה" בחדרה: בית החולים יקבל תוספת של 85 מיטות אשפוז. בישראל ישנו מחסור חריף במיטות אשפוז ועם זאת, מאז 2005 לא אושרה תוספת משמעותית של מיטות אשפוז.  

 

הבניין החדש יכלול מחלקות פנימיות, אורתופדיות, כירורגיות, מחלקת ילדים, מחלקה לכירורגיית ילדים ומיון ילדים, מיון נשים, מחלקה להריון בסיכון גבוה, אולטרסאונד נשים ויחידות נוספות. כמו כן, יהיו בבניין שלושה חדרי ניתוח חדשים. התוספת של 85 מיטות האשפוז מיועדת למחלקה פנימית חדשה (פנימית ד'), ליחידה אונקולוגית ולמחלקות האורתופדית והכירורגית. 


בניין האשפוז החדש (צילום: רפי קורן)

 

"נזקוף ראש בגאווה"

לפי בית החולים, הרי שהלל יפה "מיישר קו" עם הסטנדרטים המלונאיים של בתי חולים גדולים אחרים, שכוללים חדרים עם מספר מאושפזים קטן, מחלקת ילדים עם פטיו ומשחקים ועוד. מגדל האשפוז החדש ימנה 286 מיטות ובית החולים יגדל לכמעט 500 מיטות אשפוז.  

 

ד"ר מאיר אורן, מנהל בית החולים, אמר: "סוף סוף נוכל לזקוף ראש בגאווה ולהגיד בצורה חד משמעית כי כיום אנו לא רק עומדים בחזית הטכנולוגיה ובחזית הטיפול המקצועי והשירותי המיטיב, אלא יש ביכולתנו לספק באופן מלא תנאי אשפוז מעולים. לצערי עד היום נאלצנו לשמוע תלונות רבות על תנאי האשפוז, אך מהיום זה ייפסק".  


פטיו מחלקת הילדים החדשה (צילום: רפי קורן)

 

עוד אמר, "לאחר תקופה ארוכה של ציפיה דרוכה מתאפשר אכלוס הבניין, אך במחיר של הרבה מאד פשרות, נצטרך עדיין לבצע הרבה עבודות בתוך הבניין". 

 

בהלל יפה מבקשים למהר ולפתוח את המחלקה הפנימית החדשה עוד לפני החורף, כדי להקל על העומס במחלקות, אך נתקלים בקושי בגיוס ורפאים פנימאים. "יש מחסור ידוע של רופאים במקצוע, ואני מניח שנתגבר על כך", אמר ד"ר אורן.


הכניסה למחלקת הילדים החדשה (צילום: רפי קורן)

 

עוד אמר, "לאחר תקופה ארוכה של ציפיה דרוכה מתאפשר אכלוס הבניין, אך במחיר של הרבה מאד פשרות, נצטרך עדיין לבצע הרבה עבודות בתוך הבניין". 

 

אבן הפינה של בניין האשפוז החדש הונחה כבר בשנת 2000, אולם במהלך הבניה נתקלו במשרד הבריאות ובבית החולים כמעט בכל קושי אפשרי. בשנת 2005 נעצרה הבנייה למשך למעלה משנתיים, בעקבות עליית מחירי הברזל בשל הבניה לקראת אולימפיאדת בייג'ינג. לאחר מכן, כשהתחדשו העבודות, נקלעה החברה הבונה "רמט" לקשיים כלכליים והעבודה נפסקה.

 

הקמת הבניין החדש עלתה עד כה כ-180 מליון שקלים. מקור מרבית הסכום בתקציב משרד הבריאות ובית החולים. עבור הקמת קומת המחלקות הפנימיות, הכירורגיות והאורטופדיות, התקבלה תרומה מועידת התביעות ועבור עיצוב מחלקת ילדים התקבלה תרומה בסך כמיליון שקלים מ"וראיטי ישראל". 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
85 מיטות אשפוז חדשות
צילום: רפי קורן
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים