שתף קטע נבחר

לשכת אלי ישי: "לא יהיה שום שינוי בשעון החורף"

שר הפנים מוכן לשקול להזיז את שעון החורף? אם שואלים את אנשי לשכתו, התשובה ברורה: אין סיכוי. "זה פשוט לא ישים, ולכן השעון לא יוזז שוב אחרי יום כיפור. זה לא יכול לקרות, וזה לא יקרה". אז מה הבעיה להבטיח? ויש מי שקפץ משמחה

מה הבעיה לשקול אם התשובה ברורה מראש? שר הפנים, אלי ישי, אמר הבוקר (יום א') בפתח ישיבת הממשלה כי הוא מוכן לשקול מחדש את הזזת שעון החורף, אולם עוד טרם הסתיימה הישיבה, בסביבתו מיהרו לצנן את ההתלהבות.

 

על רקע המחאה הציבורית נגד המעבר המוקדם לשעון החורף, הציע ישי להנהיג שוב את שעון הקיץ שבוע לאחר צום יום הכיפורים. ואולם, נראה כי לשר לא היתה כל בעיה להצהיר, משום שידע כי אין סיכוי ליישם זאת.

 

לשאלת ynet, הבהירו בכירים במשרד הפנים ובלשכתו של ישי, כי "לא יהיה שום שינוי בשעון החורף. זה פשוט לא ישים, ולכן השעון לא יוזז שוב אחרי יום כיפור. זה לא יכול לקרות, וזה לא יקרה".

 

בפתח הישיבה, אמר ישי: "אני אוהב את שעון הקיץ יותר מכל אחד אחר. אפשר לגלות הבנות ורגישות. לא מדובר בעניין דתי או מדיני, אלא בדבר חשוב לכל האוכלוסייה". אלא שטרם הבהירו אנשיו של השר כי מדובר בהבטחה ללא תוכן, היה מי שמיהר לברך.

 

ח"כ רונית תירוש מקדימה אמרה כי היא "מברכת את שר הפנים על שהסכים לקבל את הצעתי לפשרה ששלחתי לו לפני שבועיים. בהחלטתו זו, מנע השר מחאה ציבורית, אשר הודבק לה צביון של כפייה דתית".

 

המהלך ל"החרמת" המעבר לשעון החורף צבר תאוצה בימים האחרונים. אתר "עצומה" שבו חתמו רבבות ישראלים על תמיכתם בהארכת תקופת שעון הקיץ קרס לנוכח כמות הגולשים האדירה, לאחר פרסום הכתבה על כך, הלילה ב-ynet.

 

מפעיל האתר, משה בן-משה, אמר כי "לא זכורה לי עצומה שזכתה לכל כך הרבה חתימות. מדובר בסדר גודל של מאות חתימות בדקה. אחרי שהכתבה על המאבק עלתה ב-ynet היה שיא של חתימות שגרם ב-06:30 בבוקר לקריסה זמנית של האתר כולו".

 

עוד קודם להבהרה בסביבתו של ישי, מתח חברו למפלגה ויו"ר ועדת הפנים, חבר הכנסת דוד אזולאי, ביקורת חריפה על העצומה ועל יוזמיה והחותמים עליה. "מקורה ביוזמת אנשי ריב ומדון שאינם מבינים דבר, בורים בנושא שהם עוסקים בו", האשים אזולאי - שהוא אחד מיוזמי החוק המסדיר את המעבר לשעון החורף במתכונתו הנוכחית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. שוקל? כנראה שלא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים