שתף קטע נבחר

ישי: מוכן לשקול החזרת שעון הקיץ אחרי יום כיפור

אחרי כ-90 אלף חתימות על העצומה להחרים את שעון החורף, הודה הבוקר שר הפנים כי "אפשר לגלות הבנות ורגישות". מפעיל האתר "עצומה" אמר כי "אחרי הפרסום ב-ynet נשבר שיא של חתימות, האתר כולו קרס זמנית"

הלחץ הציבורי עבד. אחרי כ-90 אלף חתימות על העצומה להחרים את שעון החורף, אמר הבוקר (יום א') שר הפנים, אלי ישי, כי הוא מוכן לשקול אפשרות להנהיג שוב את שעון הקיץ שבוע לאחר צום יום הכיפורים.

 

בפתח ישיבת הממשלה אמר ישי: "אני אוהב את שעון הקיץ יותר מכל אחד

אחר. אפשר לגלות הבנות ורגישות. לא מדובר בעניין דתי או מדיני, אלא בדבר חשוב לכל האוכלוסייה".

 

עם זאת, הזכיר ישי כי הנהגת שעון החורף במועד שנקבע נעשית מתוקף "חוק שאושר ברוב גדול על-ידי כל הקואליציה כשגם 'שינוי' ישבו בה. אנחנו היינו באופוזיציה. הימים הנוראיים, יום כיפור והצום חשובים לרוב עם ישראל, לנשים הרות, לילדים ולקשישים שצמים".

 

למרות הטענות שלפיהן יכולה הנהגת שעון קיץ לחסוך למשק הישראלי כסף רב, אמר שר האוצר, יובל שטייניץ: "זה לא נראה לי הרה גורל, אלא הרבה מהומה על נושא קטן". סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן מיהדות התורה, אמר כי הלחץ הציבורי בעניין שעון הקיץ הוא "מהומה והתגרות".

 

התומכים חתמו בהמוניהם - והאתר קרס

המהלך ל"החרמת" המעבר לשעון החורף צבר תאוצה בימים האחרונים. אתר "עצומה" שבו חתמו רבבות ישראלים על תמיכתם בהארכת תקופת שעון הקיץ קרס לנוכח כמות הגולשים האדירה, לאחר פרסום הכתבה על כך, הלילה ב-ynet.

 

מפעיל האתר, משה בן-משה, אמר כי "לא זכורה לי עצומה שזכתה לכל כך הרבה חתימות. מדובר בסדר גודל של מאות חתימות בדקה. אחרי שהכתבה על המאבק עלתה ב-ynet היה שיא של חתימות שגרם ב-06:30 בבוקר לקריסה זמנית של האתר כולו".

 

בן-משה אמר כי בשלוש השנים שבהן פועל אתרו, העצומה היחידה שמספר החתימות של תומכיה היה בקנה מידה דומה הייתה זו של חיים הכט נגד תאונות הדרכים. "השיא היה בזמן שידור תוכנית הטלוויזיה עצמה, כשהוא ביקש מהצופים לחתום".

 

מפעיל האתר סיפר כי אתרו מארח גם עצומה

נגדית התומכת בהנהגת שעון החורף. "הוציאו אותה הבוקר, אבל עד כה חתמו עליה רק 20 תומכים".

 

יוזמי העצומה בעד הארכת שעון הקיץ טוענים כי שעון החורף, שייכנס השנה לתוקף מוקדם מהרגיל, מקצר את זמן האיכות של הורים עם ילדיהם, מגביר את הסיכון לתאונות דרכים ועולה למשק מאות מיליוני שקלים.

 

חבר הכנסת דוד אזולאי (ש"ס), יו"ר ועדת הפנים ויוזם הצעת החוק בנוגע לשעון החורף במתכונתה הנוכחית, מתח ביקורת חריפה על העצומה, שלדבריו "מקורה ביוזמת אנשי ריב ומדון שאינם מבינים דבר, בורים בנושא שהם עוסקים בו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי. לא עמד בלחץ?
צילום: חגי אהרון
מומלצים