שתף קטע נבחר

מכחיש שואה משווה: "אושוויץ - כמו דיסנילנד"

בראיון לעיתון בריטי האשים דיוויד אירווינג את ממשלת פולין, שהפכה את אתר מחנה ההשמדה ל"מכונת כסף" והטיל ספק בטענות על מעשי הנאצים במקום. את המקום הוא הגדיר: "אטרקציה תיירותית עם חנויות מזכרות ומוכרי נקניקיות"

מחנות ההשמדה הנאציים משעשעים? תלוי את מי שואלים. שלוש שנים לאחר ששוחרר מהכלא האוסטרי לאחר שהורשע בהכחשת השואה, האשים היום (שבת) ההיסטוריון הבריטי דיוויד אירווינג את שלטונות פולין בכך שלדבריו הפכו את מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו ל"אתר תיירות בסגנון של דיסני"

 

בראיון שהעניק ל"דיילי מייל" הבריטי, אמר אירווינג כי המחנה הפך "למכונת כסף" עבור הרשויות בוורשה ואמר כי מגדלי השמירה שבו הם לא אלא מזויפים. "אני היסטוריון כבר 40 שנים ואני יודע שמדובר בזיוף", קבע אירווינג. "ההוכחה לכך היא שכאשר מסתכלים בתמונות ישנות של אושוויץ, רואים בבירור שאותם מבנים אינם קיימים".


המשרפות במחנה אושוויץ-בירקנאו. הכל שקר? (צילום: AP)

 

אירווינג אמר את הדברים במהלך הכנות לקראת סיור שהוא מקדם בפולין בסוף החודש, שבו ינסה להציג לפני המשתתפים את ההוכחות לאמיתות משנתו. בחוברת לקראת האירוע, מבטיח אירווינג לאורחיו חוויה של נסיעה "מרוחקת ממרכזי התיירות ההמוניים השחוקים של אושוויץ, שהפך לאטרקציה תיירותית עם חנויות מזכרות ומוכרי נקניקיות".

 

בראיון הוא הביע תרעומת על כינויו כמכחיש שואה ואמר כי "אין ספק שהנאצים הרגו במחנות האלה מיליוני בני אד. מיליוני אנשים במחנות אלה. כשאני נאלץ מול ההאשמות האלה זה מרגיז אותי".

 

בעבר טען אירווינג כמה פעמים כי במחנה אושוויץ לא פעלו תאי גזים, וכי המספר המקובל של הקורבנות היהודים שנרצחו בו נופח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
דיוויד אירווינג. ממש כמו דיסני
צילום: איי פי
מומלצים