שתף קטע נבחר

חפלה בבית ה"מרגל": "העבירו דרכו מסר לערבים"

ד"ר עומר סעיד התקבל בכפר כנא בזרועות פתוחות עם שחרורו מהכלא לאחר חצי שנה. בני המשפחה: "רצינו שהוא ישתחרר לחג אך גם במקרה זה הפרקליטות עשתה דווקא". יו"ר בל"ד: "זה מוכיח לכל המנגחים את המפלגה, שאנו פועלים לפי חוק"

עשרות בני משפחה, חברים ופעילי בל"ד הגיעו היום (ב') לביתו של ד"ר עומר סעיד בכפר כנא כדי לחגוג את שחרורו מהכלא. אשתו אינעם, שטענה לאורך כל הדרך כי בעלה חף מפשע, אמרה היום ל-ynet כי במשך כל תקופת מעצרו האמינה שבעלה לא עבר על החוק: "לא חששתי מדבר, אלא רק מהשב"כ - פחדתי שיתפרו לו תיק".

 

כשהוא מלווה באשתו ובשלושת בנותיו, שב היום סעיד הביתה. בפתח הבית נתלו דגלי פלסטין וברקע נשמעו יריות שמחה. סעיד, שהורשע בחודש יולי האחרון בעבירה של מתן סיוע להתארגנות בלתי מותרת, זכה לשיירה של מכוניות שתלווה אותו מהכניסה לכפר ועד ביתו.

 

בדרך עצר סעיד בבית הוריו, ודקות לאחר מכן הגיע הביתה - לאחר חצי שנה בכלא. כשהוא נישא על כתפיים ומנופף בסימן ניצחון באצבעותיו, הודה סעיד למברכיו הרבים: "כל העת טענתי שזו רדיפה פוליטית וכך מתברר גם היום. אני בטוח שהבא שישתחרר הוא אמיר (מח'ול - שר"א)".


סעיד ובני משפחתו. "הפרקליטות עשתה דווקא" (צילום: חגי אהרון)

 

אשתו של סעיד, שתמכה זו לאורך הדרך, חייכה ואמרה שאמנם החג עיד אל-פיטר הסתיים אתמול אך מבחינתם החגיגות נמשכות גם היום. "רצינו שהוא ישתחרר לחג אך גם במקרה זה הפרקליטות עשתה דווקא. לא עזר להם והנה הוא בבית, ובשבילנו זהו יום חג גם כעת", אמרה. "עברה עלינו

תקופה לא קלה, אך כל העת ידעתי שעומר ישתחרר ויבוא הביתה. לרגע לא חשבתי שהוא עבר על החוק, אני יודעת מי זה בעלי ומכירה היטב את דעותיו, אותן הוא נוהג להפיץ גם בקול וגם בכתב. זו הייתה רדיפה, רצו להעביר מסר דרכו לאוכלוסייה הערבית".

 

גם בתו הבכורה של סעיד,ביסאן, חשה בחסרונו של אביה בחודשים האחרונים, במיוחד בעת שלמדה לבחינות הבגרות. "זה היה לא קל, אני קשורה מאוד לאבא, אבל עשיתי הכל כדי להצליח בשבילו בבחינות", אמרה.

 

אל הבית הגיעו גם יו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, וח"כ לשעבר וואסל טאהא. "בל"ד מציגה אתגרים שהממסד הישראלי אינו סובל", אמר זחאלקה. "בסיפור של עומר ניסו לגייס אותו והוא סירב. הסירוב נבע דווקא בגלל שהוא חבר מפלגה, זה מוכיח לכל אלו המנגחים את בל"ד, שאנחנו מפלגה הפועלת לפי חוק, וכל ניסיון להדביק לפעילות שלנו גוון כזה זו רדיפה פוליטית".

 

לדברי טאהא, אין זו הפעם הראשונה בה רודפים את חברי בל"ד, "אך זה לא ירתיע אותנו אלא יגביר את גלי המאבק לשיוויון במדינה המפלה אותנו בכל תחומי החיים", הבהיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סעיד שב הביתה, היום
צילום: באדיבות אתר פאנט
מומלצים