שתף קטע נבחר

פרסום ראשון - נתניהו לצד צחי הנגבי: "לא לקלון"

לידי ynet הגיע מכתב ששלח רה"מ לבית המשפט השלום בירושלים, בו הוא מבקש מהשופטים להתחשב בתרומתו למדינה של ח"כ צחי הנגבי, שהורשע במתן עדות שקר: "המדינה תצא נשכרת מכך". גם ראש המוסד כתב לזכותו: "אחראי ומסור"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מתייצב לצד ח"כ צחי הנגבי, שהורשע בעדות שקר - ומבקש מבית המשפט שלא להטיל עליו קלון. במכתב שהגיע לידי ynet והופנה לבית המשפט השלום בירושלים, כתב נתניהו כי "המדינה תצא נשכרת אם לח"כ הנגבי יתאפשר להוסיף ולמלא בה תפקידים ציבוריים, כפי שעשה מאז נבחר לכנסת בשנת 1988". אם לא די בכך, גם ראש המוסד ניצב לצד הנגבי, ואף הוא שלח מכתב דומה לבית המשפט.

 

הנגבי, שממשיך במאמציו לשכנע את בית המשפט שלא להטיל עליו קלון, רגע לפני שלב הטיעונים לעונש, קיבל חיזוק מראש הממשלה. נתניהו פירט על תרומתו של חבר הכנסת, שהורשע במתן עדות שקר במקביל לזיכוי מעבירות שוחד, וכתב לבית המשפט: "הוא כיהן בממשלתי הראשונה כשר הבריאות וכשר המשפטים ומילא בהצלחה תפקידים רגישים אלה. לאחר שובי לזירה הציבורית, בשלהי 2002 ועד אוגוסט 2005, כיהנו בצוותא בממשלות

 ישראל שבהן כיהן ח"כ הנגבי כשר להגנת הסביבה, כשר לביטחון פנים וכשר המופקד על השירותים החשאיים. גם בתפקידים אלה הפגין כישורים ביצועיים ראויים לציון".

 

ראש הממשלה הסביר לבית המשפט מדוע מינה את הנגבי, למרות שסיעתו באופוזיציה, לתפקיד החשוב של יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת: "עם היבחרי לראשות הממשלה במרס 2009, החלטתי כי על אף העובדה שח"כ הנגבי נמנה עם שורות מפלגת האופוזיציה הראשית, יש היגיון ממלכתי ומקצועי בהותרתו בכהונת יו"ר ועדת חוץ וביטחון, בשונה מן המסורת הפרלמנטרית שהייתה רווחת למען הקמת המדינה". המכתב לא הודפס על נייר רשמי של משרד ראש הממשלה.

 

דגן: "הנגבי יבצר את ביטחון ישראל"

בניגוד לראש הממשלה, ראש המוסד מאיר דגן הפנה את מכתבו באופן אישי להנגבי, ששלח אותו בעצמו לבית המשפט. דגן כתב במכתבו, כי בשנים האחרונות יצא לו להכיר את הנגבי בתפקידו כיו"ר ועדת החוץ והביטחון ובעבר בתפקידו כשר לביטחון פנים. "היכרתיך כאדם וכאיש מקצועי, מסור ואחראי אשר האינטרסים הלאומיים והביטחוניים של מדינת ישראל הינם נר לרגליך".

 

דגן הביע תקווה כי על הנגבי לא יוטל קלון: "נאחל לך שבית המשפט ייקח בחשבון את פועלך וידון אותך בכף הזכות, שכן לטעמי יש חשיבות שאנשים כמוך יישארו וישרתו במערכת הציבורית, המדינית, הביטחונית ובכנסת מדינת ישראל. לדעתי, לך יכולת רבה להמשיך ולתרום באופן משמעותי לביצור ביטחונה ומעמדה של מדינת ישראל בשנים הקרובות".

 

גם ד"ר יורם טורבוביץ', שהיה ראש לשכת ראש הממשלה בתקופת אהוד אולמרט, שלח מכתב לשופטי בית המשפט, בו פירט את היכרותו עם הנגבי. "ח"כ הנגבי הוא מקרה מיוחד, מעין קטגוריה מעצמה. היטב נכיר גם אם לא נוקיר את דרך החתחתים שבדרך כלל צריך לפסוע בה איש ציבור המבקש לכבוש עמדת השפעה והנהגה. אכן יש ובדרך יאבד אדם את דרכו, יקצין בדעותיו, יאבד את מצפונו במרוץ לצמרת, מנגד יש גם תהליך הפוך. אצל ח"כ הנגבי קרה באופן חד, יחיד ומיוחד תהליך הפוך. ככל שנקפו הימים ומלאה אמתחתו בתפקידים ביצועיים ופרלמנטריים הוא הולך וגדל כדי מידת האתגר שניצב בפניו".

 

טורבוביץ' כתב עוד בזכותו של חבר הכנסת: "האיש הוכיח יכולות ביצוע גבוהות, הבחנה בין עיקר וטפל, תוך התמקדות חסרת פשרות בעיקר, נאמנות לאינטרס הציבור, ענייניות, נכונות לוותר על תועלות מיידיות על מנת לשרת תכליות חשובות למערכת עליה הופקד. המדינה אף יכולה להתברך בכך שיהיה בין משרתיה הבכירים ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. פירט את תפקידי הנגבי
צילום: AP
הנגבי. הורשע בעדות שקר
צילום: גיל יוחנן
דגן. "יכולת לתרום"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים