שתף קטע נבחר

חלוץ מתנגד לצינון לרמטכ"ל: "נגד אמנת ז'נבה"

הרמטכ"ל לשעבר מתנגד לחוק המונע ממפקדי הצבא לפנות ישירות לפוליטיקה: "אפילו על פי אמנת ז'נבה אין לזה מקום". הוא רמז על הצטרפות לקדימה: לא אהיה במפלגת ימין או שמאל

דן חלוץ פותח ציר לרמטכ"לים שחושקים בכיסא בכנסת: הרמטכ"ל לשעבר יצא הערב (ג') נגד חוק הצינון, המונע ממפקדי הצבא לפנות ישירות לפוליטיקה, ואמר כי "אפילו על פי אמנת ז'נבה לא היה מקום לחוק שכזה".

 

בהרצאה בפני חברי מועדון רוטרי במלון דן כרמל בחיפה, טען רב אלוף במיל' חלוץ כי באופן אישי היה מרוצה מתקופת הצינון שנכפתה עליו, שכן היא אפשרה לו לשקול את צעדיו. עם זאת, לדבריו "יש לפעול לביטול חוק זה, אם לא עבורי, אז עבור הרמטכ"לים האחרים".


דן חלוץ. לא צריך צינון (צילום: אבישג שאר-ישוב)

 

כשנשאל חלוץ על דרכו הפוליטית והצטרפותו הצפויה למפלגת קדימה, סירב להתחייב ואמר כי הוא אמנם מתכוון לפנות לפוליטיקה, אך אינו יודע מתי. קודמו של גבי אשכנזי בתפקיד הרמטכ"ל אמר כי אינו מתכוון להצטרף למפלגת ימין, ולא לשמאל - דברים שהתקבלו בקרב הקהל בהומור.

 

בתשובה לשאלת הקהל בנוגע לתוכנית ההתנתקות, שהיה שותף בהוצאתה לפועל, אמר חלוץ כי פינוי חבל עזה "היה אחד המהלכים החכמים של ממשלת ישראל". לדבריו, יש סיכון רב בפעולות הדה-לגיטימציה לישראל שתופסות תאוצה בעולם. הוא הביא כדוגמה את ריבוי ההחלטות האנטי-ישראליות במוסדות האו"ם ואת החרם על מוצרים מהשטחים, ואף מוצרים מישראל.

 

לפני פחות מחודש, חלוץ נטל חלק לראשונה באירוע ציבורי של קדימה, כחלק מההכנות שלו לקראת כניסתו למערכת הפוליטית בתקופה הקרובה. הוא השתתף בכנס בנושא "איום הדה-לגיטימיזציה על ישראל", שנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה, בשיתוף מפלגת "קדימה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרמטכ"ל לשעבר חלוץ. צונן
צילום: איציק אדרי
מומלצים