שתף קטע נבחר

גם ברק למען הנגבי - במכתב רשמי של המדינה

בדף שעליו מתנוסס סמל מדינת ישראל כתב שר הביטחון לבית המשפט, והזכיר את "אהוד ברח": "יחסיי עמו עברו טלטלה עזה בשל ההתבטאות, אך הוא השכיל להתנצל. טוב ייעשה אם לא יוטל עליו קלון". אתמול פורסם לראשונה ב-ynet על בקשה דומה של נתניהו - שלא כתב על נייר מלשכתו

שר הביטחון וסגן ראש הממשלה, אהוד ברק, מצטרף לשורה הארוכה של הבכירים שגייס צחי הנגבי למאבק על המשך דרכו הציבורית. יו"ר מפלגת העבודה ברק שלח מכתב לבית משפט השלום בירושלים, על נייר מכתבים רשמי של לשכתו בקריה, וביקש שלא להטיל קלון על ח"כ הנגבי, שהורשע במתן עדות שקר בפרשת המינויים הפוליטיים. מחר (יום ה') אמור להתקיים דיון בשלב הטיעונים לעונש במשפט.

 

 

אתמול פורסם לראשונה ב-ynet על מכתב דומה ששלח ראש הממשלה, בנימין נתניהו. אך נתניהו כתב את מכתבו על נייר חלק, ללא חותמת רשמית של המדינה.

 

ברק כתב לשופטים כי הוא משוכנע שיקבלו את החלטתם על בסיס מכלול הראיות שלפניהם וכי עצתו אינה נדרשת. הוא גם הזכיר את הביטוי שטבע הנגבי מעל במת הכנסת "אהוד ברח", בהקשר להתנהלותו כרמטכ"ל בעת אסון צאלים ב' ב-1992.

 

"אין זה סוד כי בתקופה בה כיהנתי כיושב-ראש האופוזיציה ולאחר מכן כראש הממשלה, עברו יחסיי עמו טלטלה עזה בשל התבטאות קשה שהשמיע כלפיי. לאחר שהשכיל להתנצל פומבית שבו יחסינו לתיקונם", ברק כתב על הנגבי.

 

"מאז שנת 2007 עת שבתי לכהונת שר הבטחון אני פועל שכם אחד עם ח"כ הנגבי בכהונתו כיו"ר ועדת חוץ והבטחון של הכנסת במגוון רחב מאוד של סוגיות רגישות ורבות חשיבות. היקף נסיונו, ראייתו הממלכתית, הצלחתו הרבה בתפקידו והדיסקרטיות המאפיינת אותו עמדו לאחר בחירות 2009 ביסוד נכונותי לאפשר - בעצה אחת עם ראש הממשלה -

את הותרת תפקיד יושב ראש ועדה חשובה זו בידיו למרות השתייכותו לאופוזיציה".

 

שר הביטחון חתם את מכתבו וציין כי "אני מאמין כי טוב יעשה כבוד בית המשפט אם ישקול שלא לקבוע כי בעבירה בה הורשע ח"כ הנגבי יש בנסיבות העניין להטיל קלון וכך יתאפשר לו להוסיף ולשרת את המדינה בתפקידים ציבוריים. אודה לכם אם דעתי זו תיבחן על ידי כבודכם בבוא עת קביעת גזר הדין".

 

בשבוע שעבר הגיש הנגבי לשופטים מכתבים משורת אישי ציבור לשעבר ואנשי רוח שביקשו לאפשר לו להמשיך בפוליטיקה. בין הכותבים: הנשיא לשעבר נבון, ארבעה יושבי ראש של הכנסת, המפכ"ל לשעבר אהרונישקי, גיורא איילנד והסופרים יורם קניוק, אלי עמיר ואלי ויזל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי וברק. "ראייה ממלכתית"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים