שתף קטע נבחר

דרעי: עובדיה קילל את אבו מאזן בגלל ההקפאה

אריה דרעי פירש את דבריו של הרב עובדיה יוסף, שאיחל מוות לנשיא הפלסטיני ועמו. "זה נובע מהכאב הנורא על ההקפאה, שבירושלים לא בונים אף דירה אחת והוא רואה את כל המצוקה של האברכים", אמר מי ששואף לחזור למרכז הבמה הפוליטית

הפרשן אריה דרעי מתרגם את הרב עובדיה: השר ומנהיג ש"ס לשעבר, הסביר אמש (יום א') את דברי הרב עובדיה יוסף לפני שלושה שבועות, אז איחל לנשיא הפלסטיני אבו מאזן ולעמו שימותו. לטענתו, הצער על הקפאת הבניה ביהודה ושומרון ובמזרח ירושלים בפרט הביא אותו לאחל להם מכת דבר. 

דרעי התראיין ל"רדיו קול חי" לרגל יום הולדתו התשעים של הרב עובדיה. כאשר נשאל לפשר התבטאויותיו מעוררות הסערה הסביר דרעי כי "הרב בעל רגש גדול מאוד.

 כשהוא כואב לו משהו, כשהוא זועק משהו, הוא מוציא את זה החוצה. בזה הוא מרגיע את הצורה של הכאב שלו - על ידי שהוא מדבר על פלוני או על אלמוני בצורה קשה, כדי להראות את הכאב.

 

"למשל, דוגמה עם אבו מאזן עכשיו", אמר דרעי, "הדבר הזה שכולם... אני יודע מאיפה זה נובע, הדבר הזה - הכאב הנורא על ההקפאה, שבירושלים לא בונים אף דירה אחת והוא רואה את כל המצוקה של האברכים ושל הציבור שאין להם איפה לגור. המצוקה הזאת מגיעה אליו והוא כואב לו ולכן את הכאב הזה הוא הביע מה שהביע".

 

דרעי הדגיש ש"הרב אין לו חלילה וחס שום עניין להתגרות באומות העולם.

 הרב רוצה להתגרות בגויים? כל הדרך שלו כל החיים הייתה ללכת בדרכי שלום ולנסות לפייס ולא להתגרות".

 

כבר תקופה ארוכה שדרעי מחפש את דרכו בחזרה לבמה הפוליטית המרכזית, אחרי שתמה תקופת הקלון בעקבות הרשעתו בשוחד בעת שכיהן כשר הפנים. הוא מחפש בית פוליטי ושואף לחזור לצמרת ש"ס, שם הרב עובדיה הוא הסמכות הבכירה. אם לא ישוב לכור מחצבתו - ייתכן שיקים מפלגה חדשה.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 19/09/2010 23:02

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרעי. "אני יודע מאיפה זה נובע"
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב עובדיה. "אין לו עניין להתגרות"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים