שתף קטע נבחר

ח"כ זועבי: לא להסתפק בגינוי, לשפוט הפושעים

הוועדה שישראל התעלמה ממנה זכתה לברכות מחברת הכנסת שהשתתפה במשט. במשרד החוץ גינו: "הדו"ח מוטה וחד צדדי בדיוק כמו הגוף שילד אותו. עיסוק נוסף בנושא מיותר לחלוטין"

חברת הכנסת חנין זועבי, שהיתה על סיפון ה"מרמרה" בעת שלוחמי השייטת ניהלו קרב השתלטות שהסתיים במותם של תשעה פעילים, בירכה אמש (יום ד') על מסקנות הוועדה שמונתה בידי מועצת זכויות האדם של האו"ם. דו"ח הוועדה קבע כי יש "ראיות ברורות" לכך שישראל הפרה את החוק וניתן להעמיד אותה לדין.

 

זועבי (בל"ד) הודיעה כי היא "מברכת את הוועדה על המקצועיות וההגינות שגילתה במאמציה לגילוי האמת. יחד עם זאת, אל לנו להסתפק בגילוי האמת, המוכרת היטב לכלל משתתפי המשט ואל לנו להסתפק בהודעות גינוי. עלינו לפעול להעמיד לדין את הפושעים, מבצעי ונותני פקודות".

 

חברת הכנסת שהעידה בוועדה, קראה לממשלת ישראל "להתעמת עם מסקנות אלו וכל ניסיונות ההשמצה האופייניים לא יהפכו את ישראל לחפה מפשע". הוועדה ציינה כי חוסר שיתוף הפעולה מצד ישראל לא מאפשר את זיהוי האחראים ל"פשעים החמורים ביותר" ודרשה מישראל לשתף עמה פעולה, "כדי לאפשר את זיהויים של האשמים".

 

לעומת זועבי, במשרד החוץ לא אהבו את פרסום דו"ח הוועדה. "כמצופה ממדינה דמוקרטית, ישראל חקרה ועדיין חוקרת את אירועי המשט. ועדת הבדיקה של צה"ל בראשות האלוף (מיל') גיורא איילנד סיימה את עבודתה. ועדת טירקל בה חברים גם שני משקיפים בינלאומיים עדיין עובדת", נמסר ממשרד החוץ.

 

"באופן חסר תקדים הסכימה ישראל גם להשתתף בועדת חקירה של מזכ"ל האו"ם, הבוחנת אף היא את הנושא. הדו"ח שפורסם הוא מוטה וחד צדדי בדיוק כמו הגוף שילד אותו. לאור כל זאת, ישראל סבורה שאירועי המשט כבר נחקרים בהיקף מספיק, וכל עיסוק נוסף בנושא הינו מיותר לחלוטין ואינו פרודוקטיבי".

 

במפלגת ישראל ביתנו הגיבו לדבריה של ח"כ זועבי ואמרו כי "דרישתה להעמיד לדין את חיילי צה"ל, שהותקפו על המרמרה והיו בסכנת חיים ממשית, מוכיחה שוב שהיא מייצגת את חמאס ולכן מקומה הטבעי צריך להיות בפרלמנט בעזה ולא בכנסת ישראל".

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זועבי בכנסת. מברכת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים