שתף קטע נבחר

ל-לח-לחן: רבי נחמן

לכבוד שבת, ולרגל יום פטירתו של רבי נחמן מברסלב, קבלו קליפ חדש של אברהם אבוטבול, ששר מזמור שבת בלחן המיוחס למייסד חסידות ברסלב

בעוד יומיים - היום הרביעי של חג הסוכות - יצוין יום פטירתו ה-200 של רבי נחמן מברסלב. לקראת היארצייט, ולכבוד שבת, קבלו קליפ חדש של אברהם אבוטבול שמבצע את "מעין עולם הבא".

 

באוצר הניגונים העשיר של חסידות ברסלב ישנם כמה ניגונים שעל-פי מסורת החסידים הולחנו על-ידי רבי נחמן בעצמו, ו"מעין עולם הבא" הוא אחד מהם (כמה לחנים חדשים נמצאו לאחרונה בארכיון באוקראינה - והוקלטו). מילות השיר לקוחות ממזמור השבת "מעין עולם הבא, יום

שבת מנוחה. כל המתענגים בה, יזכו לרוב שמחה".

 

השיר, בביצוע של אבוטבול, הושק באלבום "בשמחה תמיד", שיצא לאור לאחרונה על-ידי  השירות הבולאי של דואר ישראל. הדיסק הוא חלק מפרויקט שכלל גם ספר מהודר בעברית ובאנגלית מדברי תורתו של רבי נחמן מאומן, וכן גליון בולים שיצא במיוחד לכבודו.

 

לפני קצת יותר מעשר שנים היה אבוטבול אחראי לאחד האלבומים שפרץ את הדרך למוזיקה היהודית. גדי פוגטש והוא התאחדו להרכב "בית הקדושה", והוציאו דיסק ראשון ויחיד, שבעיני רבים נחשב לאחד מאבות הז'אנר. למרות החשיבות והאיכויות שמיוחסות לאלבום, ההרכב התפרק - וכל אחד מן האמנים נפרד לדרכו. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים