שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נגריית תדהר תובעת: ייצור מטבחי טופז - רק אצלנו
  עו"ד גונן קסטנבאום, שמונה על ידי בית המשפט למפרק הזמני של חברת תדהר תעשיות נגרות, טוען כי אם חברת טופז תעביר את ייצור המטבחים שלה לצד שלישי, היא תהפוך את נגריית תדהר ל"מתה"

  המפרק הזמני למפעלי תדהר נגרות בקרית גת, עו"ד גונן קסטנבאום, הגיש בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב לתת צו המחייב את חברת "טופז אמנות המטבח" לייצר את המטבחים שהיא משווקת רק בנגריית תדהר .

   

   

  בית המשפט מינה את עו"ד קסטנבאום למפרק זמני של הנגרייה בשל בקשת הספק סער דקל לפיה היא נמנעה מלשלם לו את חובה. במהלך הדיון התברר כי החברה מכרה את פעילותה ואת נכסיה של חברת הבת שבבעלותה - טופז מטבחים ישראל - לצד שלישי (טופז אומנות), הידועה בשמה הקודם היי-סיין. מכירה זו לא מאפשרת לחברה לשלם את חובותיה לנושים השונים ולמעשה הפכה להיות חסרת תוכן כלכלי למעט פעילות הייצור המטבחים עבור טופז אומנות.

    

  המפרק טען בבקשתו כי נפגש עם מנכ"ל טופז אומנות בעם, שמוליק כהן, וזה הבהיר כי בכוונת טופז אומנוות להעביר את פעילות הייצור לצד שלישי וכי כראיה לכך החברה שלחה מכתבים לכל 100 מזמיני המטבחים שהמטבחים שלהם "תקועים" במפעל בקרית-גת בעקבות השבתת העובדים את הייצור, כי הם יכולים להסיר דאגה מליבם והחברה לקחה על עצמה חוב מוסרי כלפיהם ותספק להם את המוצרים מנגרייה הפועלת בצפון הארץ. עובדי הנגרייה עצרו את פעילותה כמחאה על כך שלמעלה משנה לא הועברו כספי הגמל שנגבו משכרם ליעדם.

   

  לטענת עו"ד קסטנבאום, "העברת פעילות הייצור לצד שלישי תגרום לכך כי החברה תפסיק את פעילותה כעובד ייצור ותהפוך למעשה לחברה מתה. זה יגרום ישירות להמתת חסד שקטה של החברה ולמכת מוות לנושים השונים של החברה, אשר יוותרו כשידם על ראשם".

    

  עו"ד קסטנבאום השיג את חוזה המכר בין תדהר תעשיות לטופז אומנויות והוא מצטט משם כי קיימת התחייבות של טופז אומנויות להזמין מטבחים שיתקבלו אצלו אצל תדהר נגרות.

    

  הוא הוסיף כי גם בהחלטת בית המשפט למנות מפרק נכתב כי אסור לטופז אומנות לבצע העברה כלשהי בנכיה ובין היתר נכסים שרכשה במסגרת ההתקשרות בין הצדדים למעט מכר במהלך עסקים כרגיל. לדברי עו"ד קסטנבאום, מדובר בהפרה בוטה של החלטת בית המשפט ההחלטה להעביר את הייצור לגורם שלישי.

   

  דניאל חורי, יו"ר קבוצת היי-סיין מסר בתגובה: "תביעת המפרק של נגריית תדהר לקבלת צו מניעה במעמד צד אחד להפסקת ייצור מטבחים - נדחתה. טופז אומנות המטבח מחויבת ללקוחותיה להספקת הזמנתם לשביעות רצונם ע"פ לוחות הזמנים שנקבעו עם הלקוח בהזמנתו, לכן טופז תנקוט בכל דרך חוקית שתאפשר לחברה לספק את המטבחים ללקוחות ובכלל זה ייצור עבודת הנגרות בכל מפעל שיעמוד בבקרת טיב וביצוע של טופז, כך נהגנו בעבר וכך ננהג גם בעתיד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עובדי תדהר מתבצרים במפעל
  צילום: טובה דדון
  מומלצים