שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יואל שליט במכתב דרך הצלב האדום: "מתגעגע"

  אחיו של גלעד שליט נפגש בז'נבה עם ראש מטה המבצעים של המזרח התיכון בצלב האדום. חברתו של יואל אמרה כי במכתב הוא סיפר על הגעגועים. לאחר מכן התקיימה עצרת למען גלעד

  לוחצים גם על הצלב האדום: יואל שליט, אחיו של החייל החטוף גלעד שליט, נפגש אחר הצהריים (יום ג') בז'נבה עם נציגת הצלב האדום למזרח התיכון, ומחה בפניה על העובדה שנציגי הארגון טרם הצליחו להיפגש עם אחיו מאז נחטף, לפני יותר מארבע שנים. יואל שליט ביקש מהנציגה להעביר מכתב לאחיו. בתום המפגש הוא השתתף בעצרת מול מטה האו"ם, בו קראו המפגינים לשחרר את גלעד ולהעניק לו זכויות עד השחרור. 

   

   

  יואל שליט ובת זוגו, יערה וינקלר, הגיעו למשרדי הצלב האדום בז'נבה מלווים על ידי עו"ד כלב מאיירס ממכון ירושלים לצדק, שיוזם השבוע פעילות למען שליט בשוויץ. השלושה נפגשו עם ראש מטה המבצעים של המזרח התיכון בצלב האדום, ביאטריס מגוואנד רוגו. יואל מסר

   לה מכתב עבור גלעד והזכיר כי מכתב קודם שהעבירו בני המשפחה לא הגיע ליעדו. נציגת הצלב האדום נפגשה בעבר עם נועם שליט והיא מכירה את הפרשה היטב.

   

  וינקלר סיפרה ל-ynet, כי גם בפגישה הפרטית של השלושה הביע יואל מורת רוח מה"מדיניות הא-סימטרית של הצלב האדום, בין מצבו של גלעד לזה של אסירי החמאס בישראל". לדבריו, "הצלב האדום מגיע מדי שנה לחצי מיליון שבויים וחטופים, המוחזקים בידי ארגונים יותר אכזריים ויותר מורכבים מחמאס, דווקא לגלעד הם לא מצליחים להגיע".


  יואל שליט מוסר את המכתב לנציגת הצלב האדום (צילום: Israel-now.tv)

   

  הנציבה ציינה כי היא ואנשיה עושים מאמצים, אך היא "אינה יכולה לפרטם". וינקלר הוסיפה: "הבענו את הערכתנו למאמצים, אולם בשורה התחתונה, אנחנו לא יכולים לקבל שכבר ארבע שנים וחצי שהתוצאה היא שאין תוצאות".

   

  במכתב ששלח יואל לאחיו, הוא סיפר על שנעשה בעניינו בארץ ובעולם. "הוא מספר לו על הגעגועים של המשפחה, ושולח לו חיזוקים".

   

  זו הפעם הראשונה שיואל שליט יוצא בשליחות המשפחה למפגשים בינלאומיים

   במטרה להביא לשחרורו של אחיו. לדברי וינקלר, מתוכננים לו מפגשים נוספים בעתיד. "אני מאוד מקווה שלא יהיה בהם צורך", היא אמרה. "יואל לא נחשף עד כה הרבה לאירועים כאלה, אבל הוא מפגין הרבה ביטחון ונחישות מול האנשים שיכולים להשפיע. הוא יודע להעביר את המסר".

   

  בתום הפגישה במשרדי הצלב האדם יצא יואל לעצרת שהתקיימה בכיכר הסמוכה, מול מטה האו"ם בעיר. בעצרת השתתפו מאות בני אדם שהגיעו מכל רחבי אירופה למחות על המשך החזקתו של גלעד בשבי, וההתעלמות של החמאס והמוסדות הבינלאומיים מהניתוק שבו הוא שרוי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מכתבו של יואל שליט
  באדיבות Israel-now.tv
  צילום: נועם רותם
  1,556 ימים בשבי. גלעד שליט
  צילום: נועם רותם
  מומלצים