שתף קטע נבחר

ביהמ"ש דחה עתירת יגאל עמיר: יישאר בבידוד

העתירות שהגיש רוצחו של יצחק רבין - בדרישה להתיר לו לפגוש את אחיו ואחייניו, ולהתפלל במניין עם אסירים אחרים -נדחו. השופט קיבל את עמדת השב"כ

רוצח ראש-הממשלה יישאר בבידוד. בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה דחה היום (ג') את עתירתו של יגאל עמיר לאפשר לו להתפלל במניין יחד עם אסירים דתיים אחרים, ובהם אחיו חגי. הוא ביקש גם לאפשר לו לפגוש את אחיו האחר, אמיתי, ועם אחייניו, ולבטל את סיווגו כאסיר ביטחוני שנשקפת ממנו סכנה והוא עצמו נתון לאיומים.

 

השופט אברהם טל הסביר בהכרעתו כי אל לבית המשפט להתערב בשיקול הדעת של השב"כ בנושא, אלא במקרים חריגים במיוחד שעניינו של עמיר אינו אחד מהם. הוא אף ציין כי סיווג האסיר של עמיר אינו שולל ממנו זכויות המגיעות לו.

 

באשר לבקשתו לפגוש את אחייניו, נקבע בבית המשפט כי לא ניתן לאפשר זאת - שכן הם אינם בני משפחה בקרבה ראשונה. עוד צויין, כי המפגש שהותר לו לקיים עמם בעבר היה חריג. באשר לדרישה לפגוש את אחיו אמיתי, נקבע בהחלטה כי החלטת השב"כ למנוע זאת סבירה, מוצדקת ומושתת על ביטחון המדינה.

 

בדיון הקודם בנושא, לפני כחודש, אמר עמיר כי הוא ואחיו חגי הם האסירים היחידים בישראל שמוחזקים תקופה ממושכת כל-כך בבידוד. "אפילו אסירים ביטחוניים, אסירי חמאס, ראאד סלאח ומרואן ברגותי אינם מוחזקים בהפרדה".

 

רוצחו של יצחק רבין טען גם כי "שב"כ טוענים שיש מידע מודיעיני אך באותו זמן טוענים שאין להם שום מידע מודיעיני מאז 2003. אני נחשב לאסיר טעון הגנה למרות שאני לא עונה לקריטריונים של טעון הגנה. אני ואחי 15 שנה בהפרדה, היחידים בארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יגאל עמיר. הבקשות נדחו על הסף
צילום: זום אאוט הפקות
מומלצים