שתף קטע נבחר

השר לביטחון פנים בלוד: הכוחות יישארו פה לנצח

אהרונוביץ' סייר בעיר מוכת הרציחות והודיע על הכנסת עוד כוחות - גלויים וסמויים - "כדי להחזיר את תחושת הסדר והביטחון". הוא הדגיש שלא מדובר במבצע חד-פעמי, והתעקש שרוב מקרי הרצח הם על רקע "חילול כבוד המשפחה". השר סיפר כי המשטרה תעבור יישוב יישוב במגזר הלא יהודי כדי להילחם בתופעת הנשק הבלתי חוקי וקרא לצה"ל למנוע גניבות

שני מקרי רצח מזעזעים הביאו אפילו את צמרת השלטון ללוד המוזנחת, ואם להאמין לשר לביטחון פנים, הפעילות המיוחדת בעיר לא תיפסק. "הכוחות יישארו כאן לנצח גם אם צריך", אמר היום (ד') השר יצחק אהרונוביץ', במטה משמר הגבול בלוד. "אין מדובר במבצע, הכוחות האלה לא יוצאו מהעיר".

 

השר לביטחון פנים סיפר על הערכת המצב האחרונה עם בכירי המשטרה, שבעקבותיה הוכנסו ללוד כוחות שיטור נוספים - אחרי אלו שכבר החלו לפעול אתמול. "הכוחות גלויים וסמויים, במטרה להחזיר את תחושת הסדר והביטחון לעיר. הם יישארו בה באופן קבוע".

 

אהרונוביץ' ציין כי בלוד אירעו שמונה מקרי רצח מתחילת השנה, שישה מהם לטענתו על רקע "חילול כבוד המשפחה", ולא מדובר בסכסוך בין כנופיות. "נושא כבוד המשפחה במגזר הלא יהודי, הינו תופעה מסוכנת ומדאיגה ועדיין אין לנו פיתרון מלא לעניין, לא לי ולא לשלטון המקומי. מתוך שמונה מקרי הרצח שאירעו, שלושה מפוענחים כבר ובשאר יש לחקירה כיוונים טובים", הוא ניסה לשמור על כבוד המשטרה - שספגה ביקורת רבה בימים האחרונים.

 

למרות האלימות הרבה, אהרונוביץ' שיבח את עבודת המשטרה בעיר ואמר כי "הנושא הרחב יותר הינו ירי בלתי חוקי ונשק המסתובב במגזר הלא יהודי בעיקר, וגם במגזר היהודי - תופעה קשה ומדאיגה שהינה יעד מרכזי לנגד עיניי. לפני כשלושה חודשים הקצתי שלושה כוחות משימה לטובת העניין, שאמנם הביאו תוצאות טובות, אך גם זה אינו מספיק, צריך עוד עבודה". הוא קרא לראשי המגזר הערבי לסייע במשימה.

 

808 אירועי ירי ב-2010 

"נתגבר בכוחות נוספים את כל המגזר הלא יהודי בכל הארץ בכוחות משמר הגבול, יחידות מיוחדות, כלבנים, חבלנים וכל הקשור", אמר השר, "אנו נעבור יישוב יישוב ונעשה עבודה לצמצום הנשק הבלתי חוקי". הוא סיפר כי הנחה את מנכ"ל משרדו להכין חקיקה "אשר תביא להחמרת הענישה על נשיאת נשק בלתי חוקי".


המכונית שבה נורתה למוות אמל חלילי (צילום: אוהד צויגנברג)

 

אהרונוביץ' סיפר כי בשנת 2010 היו 808 אירועי ירי בישראל. הוא הפנה אצבע מאשימה לעבר צה"ל, וקרא לצבא "לעשות הכל" כדי לצמצם את תופעת גניבת הנשק מהבסיסים. "רק השנה נגנבו 60 רימונים, 80 כלי נשק, 3 אקדחים ו-4 טילי לאו ו-RPG".

 

ביום ראשון נרצח ביריות בלב העיר ולעיני עוברי אורח רבים, סמי חיג'אזי, בשנות ה-40 לחייו, ששהה ברכבו עם בתו הנערה. הוא נורה בראשו מטווח קרוב, מחוץ לבניין עיריית לוד. כעבור מעט יותר מיממה נרצחה אמל חלילי, אם לשלושה בת 27. היא נורתה ברכבה מטווח אפס - לעיני בתה בת ה-7 ואחיה בן ה-15.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להגיע מחר ללוד, אחרי שהודיע שידאג לטיפול ממוקד בבעיותיה. אתמול החלה לפעול בעיר באופן מיוחד פלוגת מג"ב, בנוסף לפעילות של השב"כ לצד המשטרה, לצורך איתור נשק בלתי חוקי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ' בלוד, היום. קרא לראשי המגזר לסייע
צילום: עופר עמרם
כוחות משטרה בלוד, אחרי רצח סמי חיג'אזי
צילום: אבי מועלם
מומלצים