שתף קטע נבחר

אחרי הרציחות: שב"כ יסייע למשטרה לאסוף נשק

בעקבות שני מקרי הרצח בלוד, אמר השר לבטחון פנים: "איסוף הנשק יהפוך ליעד מרכזי יותר, ברור ומיידי. יש מקומות בארץ שאם תשים מעליהם מגנט, כל היישוב יעלה עם המגנט". המשטרה תקבל סיוע מהשב"כ באמצעים טכנולוגיים מתקדמים

השב"כ יעזור למשטרה במלחמתה באיסוף הנשק הלא חוקי במגזר הערבי. ל-ynet נודע כי בימים האחרונים נפגש השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' עם ראש השב"כ, יובל דיסקין, והשניים סיכמו על שיתוף פעולה. זאת, בין היתר בעקבות מקרי הרצח האחרונים בלוד.

 

בדרך כלל נמנעים בשב"כ מלהתערב בעבודות השיטור, אולם לאחרונה שמו לב גם במשטרה בעלייה של ממש בשימוש בנשק הלא חוקי בקרב תושבי המגזר הערבי. הבעיה הגדולה של המשטרה היא בעיקר בתחום של איסוף הראיות ואיסוף כלי הנשק.


זירת הרצח מחוץ לעיריית לוד (צילום: אבי מועלם)

 

לעומת המשטרה, בשב"כ מצליחים בשיטות שונות באמצעות טכנולוגיות מתקדמות להגיע לכלי נשק ולמפגעים בשטחי יהודה ושומרון. כעת ינסו במשטרה להיעזר בשב"כ, על-מנת לצמצם את השימוש בכלי הנשק. ההערכות הן כי רוב רובם של כלי הנשק הגנובים נמצאים בקרב גורמים עבריינים מגזר הערבי, ומוחבאים עד לשעת השימוש בהם.

 

לפני כמה ימים היה זה השר אהרונוביץ' שיזם את שיתוף פעולה עם השב"כ, כאשר נפגש עם ראש השב"כ וביקש ממנו את עזרת הארגון במבצע הנרחב. המבצע ייצא לדרך כבר בימים האחרונים, והמשטרה תקבל סיוע באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, אותם מפעיל השב"כ בשטחי יהודה ושומרון.

 

אהרונוביץ' ערך היום (ג') ביקור באילת יחד עם מפקד מחוז דרום, ניצב יוחנן דנינו. במהלך הביקור התייחס השר לשני מקרי הרצח המזעזעים בלוד. "אנו קרבים למבצע איסוף נשק גדול במיוחד ביחד עם גורמים נוספים שישתפו פעולה", אישר השר אהרונוביץ', "המצב לא יוכל להמשך כך".


כעבור יממה - אישה נוספת נורתה למוות ברכבה (צילום: אהוד צויגנברג)

 

לדבריו, "אם המלחמה בנשק הלא חוקי הייתה יעד מרכזי בסולם המשימות של השר והמשטרה, אין ספק שזה יהפוך ליעד מרכזי יותר, ברור ומיידי. לא פעם אמרתי שישנם מקומות בארץ שאם תשים מעליהם מגנט, כל היישוב, הכפר או העיר, יעלו עם המגנט. ישנה תוכנית פעולה והיא תתרחש. יש למשטרה את היכולת לבצע את זה בצורה יעילה".

 

שבוע עקוב מדם

בתוך פחות מ-48 שעות התרחשו השבוע בלוד שני מקרי רצח

מזעזעים. ביום ראשון נרצח ביריות בלב העיר ולעיני עוברי אורח רבים, סמי חיג'אזי, בשנות ה-40 לחייו, ששהה ברכבו עם בתו הנערה. הוא נורה בראשו מטווח קרוב, מחוץ לבניין עיריית לוד, ובהמשך נקבע מותו בבית החולים.

 

כעבור יממה נרצחה אישה נוספת ברחובות לוד: אמל חלילי, אם לשלושה בת 27, נרצחה הלילה בשכונת גני אביב בעיר, לאחר שנורתה ברכבה מטווח אפס - לעיני בתה בת ה-7 ואחיה בן ה-15. היא נפגעה אנושות בפלג גופה העליון וצוותי ההצלה שנלחמו על חייה קבעו את מותה כעבור דקות ספורות. המשטרה בדקה חשד כי מדובר ברצח על רקע כבוד המשפחה, ואף בחנה קשר בין שני המקרים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוקרים את מקרי הרצח בלוד
צילום: אבי מועלם
השר אהרונוביץ'. יזם את הפגישה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים