שתף קטע נבחר

כבל לברוורמן והרצוג: אתם אחראים, לכו הביתה

"זהו זה, זה נגמר", קובע הח"כ מהעבודה במכתב חריף לשרים. "אתם מאשימים את ברק ומתחבאים מאחורי צלליתו הקטנה, אבל יכולים להלין רק על עצמכם. עשו מעשה מנהיגותי ותפרשו"

"די להתחבא מאחורי ברק, האחריות שלכם". חבר הכנסת איתן כבל, לשעבר מזכ"ל מפלגת העבודה, שיגר הבוקר (יום א') מכתב חריף לשרים אבישי ברוורמן ויצחק (בוז'י) הרצוג, ודרש מהם לפרוש לאלתר מן הממשלה, על רקע האישור הצפוי של החוק הקובע "בלי נאמנות, אין אזרחות". במכתב תוקף כבל גם את יושב ראש מפלגת העבודה, אהוד ברק.

 

"זהו זה. זה נגמר", פותח כבל את מכתבו. "הממשלה מאשרת תיקון לחוק האזרחות שכנראה כמעט כל מי שאי פעם שם פתק 'אמת' בקלפי, ובוודאי נבחרי העבודה מיום הקמת המפלגה, התנגדו ומתנגדים לו בכל מאודם ובכל נפשם.

 

"אתם מאשימים את ברק. אומרים שהוא לא בסדר. שהוא מתכחש לערכי מפלגת העבודה. בכל אתם צודקים - חוץ מהפניית האצבע לעבר ברק. אין לכם על מי להלין אלא על עצמכם. יש גבול לכמות הפעמים בהן תוכלו להתחבא מאחורי בבואת צלליתו הקטנטנה של אהוד ברק. הגבול הזה, בוז'י ואבישי - נחצה".


השר שמחון ואהוד ברק. "ההיסטוריה לא תמחל" (צילום: גיל יוחנן)

 

כבל קובע ש"ברק לא סופר אתכם, ונתניהו לא סופר אתכם - ואת ברק. אתם חברים בממשלה איומה ונוראה, ממשלה שהיא בגדר אסון לכל מי שמאמין בערכי תנועת העבודה, וכל הזמן אתם מתחבאים. מחפשים אשמים. מתרצים תירוצים. מצביעים נגד בממשלה, ולפעמים אפילו יוצאים מהמליאה כשזה ממש לא נעים. הרי זה לא אתם שחברים בממשלה הזאת, ואחראים לכל החלטה שהיא מוציאה תחת ידיה. מה פתאום. זה ברק, וביבי, וליברמן.

 

"צר לי. האחריות כולה שלכם. רק שלכם", מוסיף הח"כ ה"מורד". "אתם אלו שיכולים לשנות את נתיב ההתרסקות. אם שניכם – או אחד מכם – תודיעו על פרישה מיידית מהממשלה על רקע אידיאולוגי,

 אולי – רק אולי! כלל לא בטוח שהדבר אפשרי – אולי יצליח זה שיוביל את המהלך להירשם בספרי ההיסטוריה כמי שהצליח לשקם את מפלגת העבודה, ולתת למדינת ישראל אלטרנטיבה שפויה לממשלות הימין".

 

כבל נחרץ: "אין לכם ברירה. משחק המחבואים אותו אתם משחקים כבר כמעט שנתיים הסתיים. אין יותר מאחורי מי ומאחורי מה להתחבא. אור הזרקורים מופנה אליכם. מה תעשו? האם תפתיעו ותעשו מעשה מנהיגותי, או האם תמשיכו לבזות את המושגים 'נדון', 'נתכנס' ו'עוד חודש נקבל החלטה?'". הוא מסיים בדרישה: "הציבור וההיסטוריה לא ימחלו לכם אם שוב תנסו להתחבא מאחורי היו"ר, מה גם שהדבר בלתי אפשרי. עשו, לשם שינוי, מעשה מנהיגותי. הוכיחו שאתם ראויים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כבל. יש גבול
צילום: דודי ועקנין
ברוורמן. משחק מחבואים?
צילום: דנה קופל
הרצוג. לפעמים יוצא מהמליאה
צילום: עופר עמרם
מומלצים