שתף קטע נבחר

מרידור על חוק האזרחות: גורם נזק

"לא הבנתי איזו תקלה החוק הולך לתקן. זה רק יעורר מדנים", אמר השר מרידור בישיבת הממשלה. לאחר האישור הוא אמר ל-ynet כי הדבר עלול לגרום בעיות עם תושבי מזרח ירושלים ורמת הגולן

שלושה שרים מהליכוד - דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן - הצביעו נגד התיקון בחוק האזרחות. השר מרידור אמר היום (א') לאחר ההצבעה ל-ynet כי "החוק הוא מזיק וגורם נזק".

 

השר מרידור אמר, כי החוק אמור לחול גם על אזרחים במזרח ירושלים ורמת הגולן, שאינם מבקשים להתאזרח מרצונם, לכן החוק החדש יפגע גם בהם.

 

בישיבה עצמה הזהיר מרידור: "החוק לא יחסום מנוולים שמנצלים את החוק. הם ישקרו. לא הבנתי איזו תקלה החוק הולך לתקן. זה רק יעורר מדנים. זה יכול לעורר תחושה לא נוחה. במאבק ההיסטורי ניצחנו וצריך להתנהל בנדיבות". ראש הממשלה השיב לו בנקודה זו: "הלוואי שהמאבק היה מסתיים. יש מאמץ בינלאומי לשלול מיהודים את הזכות על הארץ. זה נבע גם משנאה ליהודים וצריך להמשיך את המאבק".

 

מי שעוד התבטאה נגד החוק היא יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי

 לבני, שאמרה: "מה שראינו היום זו פוליטיקה במירעה. הנושא העדין והמרכזי של מדינה יהודית ודמוקרטית הפך למסחרה פוליטית וזה פשוט מיותר. הדבר המרכזי שעלינו לשמר זה את קיומה של ישראל כמדינה יהודית ושוויונית לכלל אזרחיה".

 

לבני הוסיפה: "הצעת החוק הזו אינה תורמת דבר לכך, ההיפך - היא תגרום לסכסוכים פנימיים, להבנה בינלאומית פחותה ואין בה שום תוכן. זו הצעת חוק רעה שאינה שומרת על ישראל כבית הלאום היהודי ואף פוגעת בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מרידור. "לא יחסום מנוולים"
צילום: דודי ועקנין
לבני. "מסחרה פוליטית"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים