שתף קטע נבחר

השוטרים הנוקמים נפגשו עם השר: "מקווים לחנינה"

ערב ריצוי מאסרם, נפגשו ארבעת השוטרים מנהריה שניסו לפגוע בעבריין מיכאל מור עם השר לבטחון פנים - שחיזק את ידיהם, אך הבהיר שלא יתערב בהליך המשפטי. השוטרים תולים תקווה בדו"ח הוועדה הפנימית על הפרשה: "נגיע לחקר האמת"

ימים ספורים לפני שקצין הבילוש יניב אשור והבלשים אלדד חדד, רמי מוסא ויוסי לוי, יחלו לרצות שנת מאסר בפועל בעקבות הרשעתם בניהול מסע נקם נגד העבריין מיכאל מור, פגש אותם היום (ב') השר לבטחון-פנים, יצחק אהרונוביץ', וחיזק את ידם.

 

את הפגישה הנדירה, של השר האמון על אכיפת החוק עם מורשעים בפלילים, יזמה לשכת השר - במטרה להעניק "גב" לשוטרים ולהבטיח להם שלא ייפגעו בכלא, ולא יאפשר עוד לעבריינים כגון מור לאיים עליהם.

 

עם פיצוץ פרשת "עבריינים במדים", זכו השוטרים, למרות מעשיהם שגונו על ידי בית המשפט, לתמיכה רחבה במשטרה. במקביל, הוקם פורום "חשופים בניידת", שנועד לחזק את השוטרים והפך למקום בו הם שופכים את לבם לגבי הנעשה במערכת.

 

במהלך הפגישה, העלו ארבעת השוטרים בפני השר את טענותיהם לגבי הפרשה ותוצאותיה. אהרונוביץ' הקשיב לדבריהם וחיזק את ידיהם - אולם הבהיר שלא יתערב בהליכים המשפטיים נגדם.

 

ארבעת השוטרים, שערעורם על גזר דינם נדחה בחודש שעבר על ידי בית המשפט העליון, טענו לחוסר גיבוי מצד המשטרה, וביקשו מהשר שיאפשר להם חופשה מיידית ללא תשלום. אהרונוביץ השיב להם כי למרות תמיכתו, על מערכת החוק לעשות את מה שהיא אמורה לעשות.

 

"שלטון החוק שאבד בנהריה"

אשור סיפר לאחר הפגישה, כי הוא וחבריו יצאו ממנה מעודדים וחזקים. "נראה שכוונותיו של השר טובות", אמר. "רוב התעניינותו היתה סביב הנושא של שוטר מאוים, ואנחנו סקרנו בפניו חלק מהדברים שחווינו בתקופה הזאת, כולל את מהלך הדיונים בבית המשפט". לדבריו, חלק מהדברים שהועלו בפגישה, לא נאמרו עד כה.


"הנוקמים" ואהרונוביץ'. "כוונות השר טובות" (צילום: באדיבות לשכת השר)

 

אשור הסביר כי הוא וחבריו הסבו את תשומת לבו של השר לכך שעד היום פיקוד המשטרה אינו מכיר את המציאות שעמה התמודדו. "מפקדי תחנות, שוטרים וחברים היו מאוימים וקיבלו רימונים", סיפר. "הבהרנו לשר שזו המלחמה הכי גדולה שלנו, האמת על שלטון החוק שאבד בנהריה". לגבי תקופת המאסר הצפויה לו, אמר אשור כי מדובר ב"עניין לא פשוט", אך הקושי הגדול מבחינתו הוא הפרשה עצמה, שבה, לדבריו, כל גורמי החוק כשלו.

 

נאשם נוסף בפרשה, הבלש יוסי לוי, סיפר כי השוטרים העלו בפני השר את נושא דו"ח הוועדה הפנימית בעניינם, שטרם פורסם. "השר תומך ומבין את מצבנו", אמר. "ביקשנו ממנו את מסקנות הוועדה, אך הן עדיין לא הגיעו אליו. הוא יפנה שוב למשרד המפכ"ל בעניין".

 

גם אשור התייחס לדו"ח, שהשוטרים מקווים שיסייע בהליך חנינתם. "אני מאמין שהשר יפרסם את הדו"ח ויגיע לחקר האמת", אמר.

"לא יכול להיות מצב שתחנה שלמה, כפי שהגדיר זאת מפקד המחוז, תאבד את שלטון החוק. האזרחים צריכים להבין מהיכן התפתחה כל הפרשה, ומה הביא אותנו לעשות מה שעשינו". 

 

בלשכת השר הבהירו לאחר הפגישה כי אין בה בכדי לערער על העונש שגזר בית משפט בישראל. "השר לבטחון-פנים אמר בעבר שאין להתעלם מהמסר היוצא לשוטרים בשטח באשר הם", נמסר מהלשכה. "השר נותן גיבוי לכלל שוטרי ישראל וללוחמים בחזית הפשיעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים מגיעים לפגישה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים