שתף קטע נבחר

הכורים בצ'ילה ביקשו: קודם המשפחה ואז ראיונות

ההתרגשות העצומה בצ'ילה, יממה לפני חילוצם של הכורים, הגיעה גם לבטן האדמה: הלכודים פנו לכלי התקשורת וביקשו כי יכבדו את פרטיותם ויעניקו להם כמה ימים להתאחד עם יקיריהם. "יש הרבה מה לומר, אך תחילה תנו להם לחבק את המשפחה"

רגע לפני שיהפכו לכוכבים הגדולים ביותר בארצם, הכורים הלכודים בצ'ילה מבקשים מהתקשורת קצת סבלנות: חילוצם של 33 הכורים הלכודים במכרה שקרס יחל ביממה הקרובה, אולם הכורים כבר שיגרו מסר לכלי התקשורת הרבים הממתינים להם מעל לפני האדמה: מעט סבלנות וכמה ימים של שקט עם בני המשפחה הממתינים זה חודשיים לחילוצם.

 

לכודים בבטן האדמה - כל העדכונים ב-ynet 

 

במסר שהעבירו לקרובים ולמחלצים הביעו הכורים את תודתם לכלי התקשורת על הסיקור הנרחב של מאמצי החילוץ, אולם ביקשו לגלות הבנה למצבם המורכב.

"הם הביעו תקווה כי ינתנו להם כמה ימים להתאחד קודם כל עם בני משפחותיהם", מסר העיתונאי אלחנדרו פינו, העורך שיחות יומיות עם הכורים, ואף מסייע להם בהכנות לראיונות הרבים שהם צפויים לעבור עם חזרתם אל פני הקרקע.

 

"לאחר מכן, הם יתפנו לענות לשאלות מכלי תקשורת במדינה וברחבי העולם", הסביר פינו, אולם לא ציין כמה זמן לאחר החילוץ יופיעו לראשונה הכורים בכלי התקשורת ויספרו על מה שנראית כחוויה הקשה בחייהם. עם זאת, הבטיח פינו ש"כאשר תגיע העת לדבר עם התקשורת, הם יהיו מוכנים להביע את עצמם בצורה הטובה ביותר".


פועלים באתר הקריסה. החילוץ יחל היום או מחר (צילום: AFP)

 

"יש להם הרבה מה לומר, אולם תחילה תנו להם ליהנות ממשפחותיהם, ולחבק את נשותיהם, ילדיהם ונכדיהם", הוסיף.

 

מיד אחרי שייפגשו עם בני משפחותיהם, ימתין לכורים צבא עיתונאים. לא פחות מ-750 כתבים כבר מתגודדים באזור המכרה וממתינים

לתעד את הרגעים הדרמטיים ולשמוע את סיפוריהם של הלכודים. לאחר מכן יועברו הכורים לבית חולים שדה ויאושפזו לפחות ליומיים. רק אחרי שיעברו בהצלחה בדיקות גופניות ופיסיכולוגיות, הם ישוחררו.

 

במקביל, הולכות ונשלמות ההכנות בפעולת חילוץ הכורים. מאז הושלם קידוח פיר החילוץ, בודקים צוותי ההצלה באמצעות מצלמת וידיאו את יציבותו של הפתח שנפער בבטן האדמה. היום או מחר תוצב קפסולת החילוץ, שרוחבה כ-50 ס"מ, מעל לפיר ופרמדקים יירדו אל המכרה כדי להכין את הכורים למסע. הנסיעה בקפסולה תימשך לפחות 30 דקות ובמהלכה תסתובב הקפסולה על צירה 10-12 פעמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקפסולה דרכה יחולצו הכורים
צילום: AP
קרובי המשפחה. ממתינים כבר חודשיים
צילום: AP
אמו של אחד הכורים עם מתנה מקורית
צילום: AP
מומלצים