שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט נגד נתניהו: "רב ומעליב את כל העולם"

  ראש הממשלה לשעבר יוצא נגד מדיניות הממשלה הנוכחית. "אי אפשר לריב עם כל העולם וליהנות מהפירות הכלכליים", אמר וקרא לנתניהו להיענות לדרישת אובמה: "המעצמה הכי ידידותית מבקשת הקפאה, אז איפה ההיגיון? איפה האחריות?"

  ראש הממשלה הקודם יוצא נגד ראש הממשלה הנוכחי וקורא לו להיענות לבקשת ארצות-הברית, לחדש את ההקפאה - ולהפסיק לריב "עם כל העולם". בכנס הכלכלי-חברתי של משרד התמ"ת בנתב"ג, שהועבר בשידור חי ב-ynet, תקף אהוד אולמרט את מדיניותו של בנימין נתניהו ותהה: "אתם מעלים בדעתכם שניתן יהיה לריב עם כל העולם, להעליב את כל העולם וליהנות מהפירות הכלכליים של המדיניות הזו?".

   

  אולמרט הביא כדוגמה את ההיסטוריה הלא-רחוקה ואמר: "כשהייתי ראש ממשלה ניהלנו משא ומתן ולא היתה הקפאת בנייה, אך באנו לשולחן עם תוכנית מדינית נועזת. אבל לא מביאים תוכנית מדינית ומסרבים בהתחלה ללכת לפתרון של שתי מדינות, ואחר כך מסכימים להקפאה של עשרה חודשים".


  אולמרט פוגש את בן אליעזר, בכנס התמ"ת (צילום: יוסי זמיר)

   

  ראש הממשלה לשעבר קרא לנתניהו להיענות לדרישת הנשיא האמריקני ברק אובמה, ולהאריך את ההקפאה ב-60 יום נוספים. "נשיא ארצות-הברית, הידידה הגדולה שלנו, אומר לנו 'תסכימו לעוד חודשיים של הקפאה'.

  האם ההיגיון וחוש האחריות לא מצדיק שניתן למדינה הזו עוד חודשיים כי אנחנו רואים את השיקולים האסטרטגיים?".

   

  אולמרט סיכם ואמר כי "מדיניות חוץ שתתרום לבידוד בינלאומי עלולה להביא לנזק כלכלי חמור שאי אפשר להימלט ממנו. אי אפשר לריב עם כל העולם ולהמשיך להינות מפירות של מדינות שונות. המעצמה הכי ידידותית לנו מבקשת הקפאה של עוד חודשיים, אז מה קרה? מה ההיגיון? איפה חוש האחריות?".

   

  יו"ר צוות התגובות של הליכוד, ח"כ אופיר אקוניס, מסר בתגובה לדברי אולמרט כי "במקום להעביר ביקורת, מוטב לו שיעסוק בענייניו". הוא הוסיף כי "מביך ומגוחך לשמוע דברי ביקורת מאולמרט. הציבור זוכר כיצד התנהלה המדינה בתקופתו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים