שתף קטע נבחר

צילום: AP

נשיא צ'ילה חגג: "רוח הכורים תישאר איתנו לנצח"

אחרי שבנו בן ה-7 של המחולץ הראשון, פלורנסיו אוואלוס, חיבק אותו ובכה, הנשיא פיניירה נשא נאום ניצחון. "פעמים בודדות ראיתי בן מפגין כל-כך הרבה אהבה לאביו", אמר. "זה לא ייגמר עד שכל 33 הכורים יהיו בחוץ"

שמחה ותקווה בצ'ילה: ברגע שיצא פלורנסיו אוואלוס, הראשון מבין 33 כורים שמחולצים ממעמקי האדמה, מהמתקן המיוחד, האלפים שממתינים במחנה שהוקם מעל המכרה הריעו ופצחו בשירת "צ'י-צ'י-צ'י-לה-לה-לה, ויווה צ'ילה". זה היה האות לתחילת החגיגות. מיליוני בני אדם ברחבי העולם צופים בשידור החי של פעולות החילוץ, אשר מובא גם כאן ב-ynet.

 

בני משפחותיהם של הכורים מקיפים את זירת החילוץ. הנשיא סבסטיאן פיניירה, שניכס לעצמו את הפרויקט בשבועות האחרונים, נשא באתר "נאום ניצחון" נרגש אחרי ששיגר את איש החילוץ השני למעמקי המכרה. הוא התמוגג מהרגע המאושר שבו בירכו שני בניו של אוואלוס את אביהם, במיוחד ביירו הקטן, בן ה-7. "אמרתי לפלורנסיו, שפעמים בודדות ראיתי בן מפגין כל-כך הרבה אהבה לאביו".

 

יוצאים לאור - כל העדכונים ב-ynet 

 

פיניירה הוסיף ש"זה לא ייגמר עד שכל 33 הכורים יהיו בחוץ. אני מקווה שרוחם של הכורים הללו תישאר איתנו לנצח. המדינה הזו מסוגלת לעשות דברים מופלאים".

 

צילום: רויטרס

 

כשיצא אוואלוס אל פני הקרקע, לבוש בחליפה המיוחדת ועל עיניו משקפי שמש להגנה מהזרקורים העזים בזירת החילוץ, הוא חיבק את המחלצים שעזרו לו לצאת מהקפסולה וזכה לחיבוק חם מפיניירה. לאחר מכן הוא ניגש אל אשתו, שני בניו ואביו, והתחבק עמם ארוכות כשדמעות זלגו מעיניהם, בעוד הקהל הרב סביבם הריע ומחא להם כפיים. הגברת הראשונה של צ'ילה, ססיליה מורל, מחתה דמעה אף היא וחיבקה את בני משפחתו של אוואלוס.

 

בעוד אוואלוס מפונה על אלונקה אל בית החולים הסמוך למכרה, לבדיקות רפואיות,

 חזרו צוותי החילוץ אל המבצע המיוחד, שאמור להימשך עוד שעות ארוכות.

 

אוואלוס היה סגן ראש הקבוצה שהייתה במכרה בטרם ההתמוטטות, ולאחר שהקבוצה אותרה בחיים, חמישה ימים לאחר מכן, הוא שימש על פי רוב כצלם של קטעי הוידיאו שהועברו למשפחות הכורים. קרובי משפחתו ציינו כי הוא ביישן למדי, אך במקרה זה החלטתו לשמש כצלם גרמה להם לתסכול רב, משום שהוא כמעט ולא נראה בצילומים. "אני לא מופתעת שהוא נבחר ראשון לצאת", אמרה אמו. "אני כל כך גאה בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החגיגות באתר
צילום: רויטרס
צוותי החילוץ יורדים
צילום: AP
מומלצים