שתף קטע נבחר

הרצוג ל-ynet: השטח בדיכאון, זה להיות או לחדול

מורדי העבודה כבר קראו לשר הרווחה להתפטר בדרך להוצאת המפלגה מהממשלה, אולם יצחק (בוז'י) הרצוג מתכוון לפעול בדרך שלו: "נפתח בהידברות לגבי סדר היום של העבודה ולוחות הזמנים. אין טעם בכיפוף ידיים", אמר בראיון

הודעתו של שר הרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג, כי בכוונתו להתמודד מול היו"ר אהוד ברק על ראשות מפלגת העבודה, היא עוד נקודת הרתיחה אחרי שבועות שהמערכת הפוליטית מבעבעת. בראיון ל-ynet אמר אמש (יום ה') השר הבכיר, כי "לא היתה ברירה". מורדי העבודה כבר קראו לו להתפטר בדרך להוצאת המפלגה מהממשלה.

 

"בנסיבות העניין ובמצב שנוצר במפלגה,‏ לא היתה ברירה", אמר הרצוג.‏ "כבר זמן רב שאני מדבר על הצורך בתהליכים פנימיים.‏ בשבועות האחרונים אני מוצא את השטח בדיכאון קליני.‏ אמרתי את זה גם לאהוד ברק.‏ גמלה בי ההחלטה שזה או לחיות או לחדול".

 

הרצוג לא מתכוון לבזבז זמן ויפעל לקבוע לוחות זמנים לבחירות במפלגה. הוא מעוניין בקביעת מועד לבחירות של חצי שנה עד שנה מהיום,‏ וכן לפתוח במפקד בהקדם כדי לגייס חברים למפלגה. "נפתח בהידברות לגבי סדר היום של העבודה ולוחות הזמנים.‏ צריך לתת תקווה למפלגה", אמר.

 

"אין טעם בכיפוף ידיים"

בתשובה לשאלה האם לא מדובר בהבעת אי אמון בברק, אמר: "אני מופצץ מכל עבר,‏ מפעילים וממזכירי סניפים,‏ שאומרים שהמפלגה מתמוטטת.‏ אין טעם בכיפוף ידיים".

 

שר הרווחה נמנע מהודעה על פרישה מהממשלה והסביר, כי "אני עושה הבחנה בין הנושאים.‏ למרבה ההפתעה,‏ בנושאים המדיניים,‏ אין בסיעה הבדלים או ויכוחים.‏ אנו רואים את המו"מ כנושא חיוני ומרכזי,‏ ואני אומר זאת על רקע ציון ‏15‏ שנה לרצח רבין".

 

הוא הוסיף, כי "שוחחתי עם ראש הממשלה,‏ והנושא המדיני הוא הנושא המרכזי.‏ אני מבין ומאמין שיש הזדמנות לפריצת דרך לשלום.‏ זה עניין של שבועות בודדים,‏ ובקרוב נדע איפה אנחנו נמצאים.‏ צריך לקוות שיהיה תהליך".

 

חברי הכנסת איתן כבל, עמיר פרץ, ראלב מג'אדלה ודניאל בן-סימון

אמרו בתגובה להודעתו של הרצוג, כי "מדובר בצעד בכיוון הנכון, אך על מנת שתהיה לו משמעות, הוא חייב להיות מלווה בצעדים מנהיגותיים משמעותיים. הראשון הוא הוצאת מפלגת העבודה מהממשלה והתפטרותו האישית של השר הרצוג".

 

בסביבתו של ברק סירבו להתרגש. "הבחירות ייערכו במועדן בעוד כשנתיים וכל מי שרוצה יכול להתמודד. שר הביטחון ממשיך לעסוק בענייני ביטחון המדינה וקידום המו"מ המדיני", מסרו מקורביו. ואולם, זמן קצר לאחר הודעתו של הרצוג, החליט ברק למנות את עו"ד ערן חרמוני, לשעבר יושב ראש המשמרת הצעירה של העבודה, לתפקיד יועצו הפוליטי הבכיר.


פורסם לראשונה 14/10/2010 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצוג. מתמודד
צילום: עופר עמרם
ברק. שבוע פוליטי קשה
צילום: AP
מומלצים