שתף קטע נבחר

מכה לברק: הרצוג יתמודד על ראשות העבודה

בשבוע הקשה ביותר של יו"ר המפלגה בתקופה האחרונה, הוא מקבל מכה גם מאחד משריו הבכירים: שר הרווחה הודיע על כוונתו להתמודד על ראשות העבודה: "אנשים אומרים שהבית הרוס". מזכ"ל חדש נבחר: חיליק בר בן ה-35

שרי העבודה ממשיכים לגרום כאב ראש ליו"ר. בשבוע שבו זיגזג אהוד ברק בסוגיית תיקון חוק האזרחות וספג ביקורת מעמיתיו, יוצא אחד השרים הבכירים במפלגה למתקפה, וקורא תיגר על מנהיגותו. השר יצחק (בוז'י) הרצוג הודיע הערב (יום ה') על כוונתו להתמודד על ראשות מפלגת העבודה.

 

בדברים שנשא לפני לשכת מפלגת העבודה אמר הרצוג, כי "בכוונתי להילחם

על הבית ועל התחדשותו, ואני מתכוון להתמודד על ראשות מפלגת העבודה בדרכים דמוקרטיות". הרצוג אמר, כי "רבים שואלים אותי אם יש למפלגה הזאת תקומה, בשביל מה צריך את המפלגה? 'הבית הרוס', הם אומרים, 'שבור'".


אהוד ברק בישיבת לשכת העבודה (צילום: AP) 

 

הרצוג לא התייחס לאפשרות של פרישה מהממשלה, אף שבמפלגת העבודה כבר כמה חודשים מדברים על כך שאם התהליך המדיני לא יתקדם - העבודה תצטרך לפרוש מהקואליציה. בישיבת הסיעה האחרונה ביום שני נדונה שאלת סיכוייו של המו"מ המדיני להצליח, והיו"ר ברק אמר כי עד אפריל תתבהר התמונה המדינית ומיקומה של העבודה בקואליציה. 

 

השר אבישי ברוורמן החל גם הוא - גם אם לא באופן רשמי - את המירוץ לראשות העבודה כבר לפני שבועות אחדים, והוא צפוי להודיע בעתיד הקרוב על התמודדותו.

במפלגת העבודה לא יודעים אם גם ח"כ שלי יחימוביץ' תתמודד, למרות שלאחרונה היא פתחה במפקד חברים נרחב שנועד לבסס את כוחה במפלגה.

 

חוקת המפלגה קובעת כי הבחירות לראשות המפלגה יתקיימו רק בסוף 2012 וכדי להקדים את הבחירות יהיה צורך בשינוי החוקה, אולם עדיין לא ברור לאיזה תאריך מכוונים המועמדים העתידיים. הרצוג אמר בתום הישיבה כי יש למצוא דרך לקבוע מועד מוסכם לבחירות פנימיות במפלגה: "יש לכנס את הוועידה ולהגיע להסכמה לגבי התאריך".

 

בישיבת הלשכה נבחר חיליק בר, חבר מועצת העיר ירושלים ומזכיר מחוז ירושלים במפלגת העבודה, לתפקיד מזכ"ל המפלגה. בר בן ה-35 נבחר פה אחד לתפקיד. יו"ר המפלגה ברק אמר כי בחירתו של בר מהווה "תחילתה של דרך חדשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרצוג. "הבית שבור"
צילום: ארן דולב
ברק. מזכ"ל נולד
צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
מומלצים