שתף קטע נבחר

נאמן על היוזמה לזיכוי הר-שפי: זה עניין שיפוטי

שר המשפטים התייחס בדיון בכנסת ליוזמה לזכות את הר-שפי ואמר שאין בפנייה החדשה נימוק חדש. הוא הוסיף: "זו החלטה שיפוטית מובהקת והסמכות בעניין נתונה לבית המשפט העליון"

הבקשה לזכות רטרואקטיבית את חברתו של יגאל עמיר שהורשעה באי-מניעת רצח רבין, הגיעה הערב (יום ג') לכנסת. שר המשפטים, יעקב נאמן, דחה את התביעות לזיכוי מרגלית הר-שפי. נאמן אמר: "זו החלטה שיפוטית מובהקת והסמכות בעניין נתונה לבית המשפט העליון".

 

בדיון, בו השתתפו רק כמה חברי כנסת, הסביר השר נאמן: "הפנייה החדשה התייחסה לאמירות שנאמרו לפני שנים ואין בהן משום נימוק חדש ואין

 בהם משום עניין חדש. דבריו של כרמי גילון היו עוד בשנת 2004, ואין בהם לכרסם בבסיס העובדות שנקבעו בבית המשפט, בשלוש ערכאות. הר-שפי ידעה שעמיר זומם ורוצה לרצוח ראש הממשלה, ידעה ולא עשתה דבר".

 

על דבריו של עמי אילון, הוא אמר: "דברי איילון נאמרו באסיפה פוליטית בשנת 2007, כחלק מביקורת על מערכת החוק שלא העמידה לדין רבנים. מכל מקום, גם בזה אין משום עניין ליזום משפט חוזר. הסמכות נתונה לבית המשפט העליון, לאחר הגשת בקשה מצד הנידון או היועץ המשפטי לממשלה. מדובר בהחלטה שיפוטית מובהקת וההחלטה נתונה לדעת בבית המשפט העליון". הוא ביקשלהוריד את הנושא מסדר היום, ושוב הדגיש כי מדובר בהחלטה שיפוטית מובהקת. 

 

ח"כ ראלב מג'אדללה (עבודה), היה היחיד פרט לנאמן, שדיבר בדיון. הוא בירך את ההחלטה שלא לחדש את משפט הר-שפי: "צריך לברך

 את היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין שנהג בתבונה, בחוכמה וביושר ואמר לאלה שצריך לומר להם בפה מלא עד כאן".

 

ח"כ חיים אורון (מרצ) ויתר על זכות הדיבור. הוא הסביר: "ראיתי שעתניאל שנלר, החתום על העניין, וגם חבר הכנסת זאב אלקין מהליכוד לא מוכן לדבר. לא רציתי להתעמת עם היחיד שהיה באולם, מיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי. החשש שלי שכל העניין כולו הוא סוג של פרובוקציה ולכן ויתרתי על זכות הדיבור שלי, כדי לא לעודד עימות מיותר עם מי שחולל את הפרובוקציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאמן. אין דבר חדש
צילום: נועם מושקוביץ
מרגלית הר-שפי
צילום: אייל פישר
מומלצים