שתף קטע נבחר

עוז יחפשו את העוזרת של ברק: "נזמן את פריאל"

אחרי ניסיון כושל בעבר ובעקבות מכתב היועמ"ש, החליטו ברשות ההגירה לפתוח בניסיונות לאתר את העובדת הזרה וירג'יניה, שעל-פי החשד עבדה בביתו של שר הביטחון, אהוד ברק, ורעייתו. "אם יהיה צורך, נזמן גם את נילי", אמרו שם

אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, דחה את בקשתה של רעייתו של שר הביטחון, נילי פריאל, לסיים את פרשת העובדת הלא-חוקית בתשלום קנס והבהיר כי נסיבות המקרה מצדיקות הגשת כתב אישום, החליטו הערב (יום ה') ברשות ההגירה לנסות שוב לאתר את העובדת.

 

אנשי יחידת עוז ינסו לעשות את מה שהרשויות כשלו בו בעבר - והצליחה כתבת קול ישראל: לאתר את העובדת וירג'יניה. ברשות ההגירה מסרו כי "נתחיל באיתור העובדת, ואם צריך - נזמין גם את נילי".

 

החקירה החלה בעבר במשרד התמ"ת, אליו השתייכה משטרת ההגירה עד לפני כשנתיים. לאחר מכן עברה לרשות האוכלוסין וההגירה. ברשות ההגירה החליטו לפעול לאיתורה של העובדת הזרה ולבדוק אם יצאה מהארץ או שהיא עודנה כאן. במכתב ששיגר וינשטיין לפריאל, הזהיר היועץ כי ייתכן שרעיית שר הביטחון תזומן לחקירה נוספת בנושא.

 

  • לקריאת מכתבו של היועץ המשפטי לממשלה - לחצו כאן

 

במכתבו פירט וינשטיין את תשתית החשדות שהצטברו ועשויים לשמש בסיס להגשת כתב האישום, אך עם זאת הוא קבע כי אין עדיין די ראיות לכך שהן אכן נעברו, ולפיכך, ככל הנראה, צפויה פריאל להיקרא שוב לחקירה. "כפי שהובהר לנו על-ידי רשות ההגירה, אף לו היה מוטל בטעות קנס מינהלי בתיק מסוג זה, הרי שבהתאם להנחיות ולמדיניות בעניין, היה התובע מבטל את הקנס".

 

אחרי הביקורת על אפליה לכאורה לטובתה של פריאל, הבהיר יועצו הבכיר של וינשטיין, עו"ד רז נזרי, כי "גורמי רשות ההגירה העוסקים בשגרה בתיקים מעין אלו, הונחו לפעול בנושא זה בהתאם למדיניות הרגילה, וכאמור, בנסיבות העניין לא - ניתן להסתפק בקנס מינהלי. לנוכח האמור, הסכמתך לשלם קנס אינה יכולה להביא לסיום העניין".

 

יו"ר התנועה לאיכות השלטון, עו"ד אליעד שרגא, אמר בימים האחרונים באשר לפריאל והאופן שבו טופל תיק העובדת הזרה כי "לא ברור שהיא אמרה את כל האמת כשנחקרה באזהרה. אם זה ככה, זו עדות שקר שלא יכולה להסתיים בהטלת קנס מינהלי בלבד". הוא תהה ואמר: "האם במקרים דומים האשמה נופלת רק על האשה, או שגם הבעל נושא באשם?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
היועמ"ש וינשטיין. ההליכים נפתחו
צילום: יוני רייף
צילום: יריב כץ
נילי פריאל. בדרך לדוכן הנאשמים?
צילום: יריב כץ
מומלצים