שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בלאו נחקר שעות: עוד אנשים ראו את המסמכים?

  בשעות הבוקר התייצב כתב "הארץ" במשרדי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות. הוא נשאל בין היתר היכן אחסן את המסמכים המסווגים, האם יש עוד מסמכים ברשותו והאם עוד אנשים נחשפו להם. רק סמוך לשעה 19:50 הסתיימה החקירה

  אחרי שהמתינו לו תקופה ארוכה - נחקר היום (ג') העיתונאי אורי בלאו במשך כ-11 שעות במשרדי היחידה לחקירות בינלאומיות (היאחב"ל) בלוד. בלאו, שהחזיק אלפי מסמכים סודיים שנגנבו מצה"ל ועזב את הארץ בעקבות פרשת ענת קם, אמור גם להיחקר על ידי חוקרי השב"כ, בנוגע להיבטים של בטחון המדינה.

   

  חוקרי היאחב"ל, בראשותו של תת-ניצב חיים איפרגן, מנסים לברר כיצד בדיוק הגיעו המסמכים לבלאו, היכן הוא איחסן אותם והאם ייתכן שאנשים נוספים נחשפו אל אותם מסמכים מסווגים. בנוסף מבקשים החוקרים ללמוד כיצד שמר בלאו על המסמכים והאם יש ברשותו מסמכים נוספים, הנחשבים לחומר סודי שהחזקתו אסורה.

   

  אורי בלאו בדרך לחקירה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בנוסף, החוקרים מבקשים לשרטט בדיוק את הדרך שבה קיבל בלאו את המסמכים, כולל פרסומם ועד לקטע שהחזיר אותם.

  בכוונת המשטרה לקיים גם בדיקת פוליגרף בנושא, על מנת לראות האם הוא דובר אמת ולוודא כי אינו מחזיק במסמכים נוספים.

   

  שלשום חזר בלאו, כתב "הארץ", לישראל, בעקבות הסכם עם הפרקליטות, אחרי שהעביר לידי המדינה כ-1,550 מסמכים מסווגים שקיבל מידי קם. לדבריו, מדובר בכל המסמכים שקיבל ממנה. מלבד זאת התחייב בלאו להעביר לשב"כ, למשטרה ולפרקליטות מסמכים סודיים שהגיעו אליו במהלך השנים שלא מידיה של קם. לפי ההסכם, הרשויות יגרסו את המסמכים מבלי לבדוק מיהו המקור שממנו הגיעו. 

   

  הוא התחייב כי יתייצב לחקירה משותפת של השב"כ ומשטרת ישראל כפי שיידרש, והצהיר כי לא נותר בידיו אף לא מסמך אחד

   מאלה שהחזיק, בכל פורמט שהוא. כמו כן התחייב לעבור בדיקת פוליגרף אם יידרש לכך. בהמשך יחליט היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, האם להגיש נגדו כתב אישום בהקשר לפרשת קם.

   

  עורך דינו של בלאו, עו"ד מיבי מוזר, אמר בעקבות השגת ההסדר עמו כי "התבונה ניצחה". לדבריו, "גם ביטחון המדינה וגם העקרונות העיתונאיים נשמרו". מקורביה של קם, שעסקת טיעון בינה לבין הפרקליטות קרובה לחתימה, הביעו תקווה כי בלאו ישתף פעולה עם חוקריו.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים