שתף קטע נבחר

עשרות שלחו לח"כ משה גפני 'בקשת התאברכות'

במסגרת המאבק ב"חוק האברכים", הגיעו ללשכתו של יוזם ההצעה עשרות בקשות להירשם כ"אברך מן השורה". בהפגנה נגד הצעת החוק בהרצליה נעצרו שלושה סטודנטים

המחאה נגד "חוק האברכים " נמשכת: עשרות תומכים של תנועת "ישראל חופשית" שלחו היום (ד') ללשכתו של חבר הכנסת משה גפני, יוזם הצעת החוק השנויה במחלוקת, מכתבים ופקסים תחת הכותרת "בקשת התאברכות". במקביל, נעצרו שלושה סטודנטים בהפגנה נגד ההצעה.

 

 

בבקשות שנשלחו ללשכתו של חבר הכנסת גפני נכתב "בעקבות גל הפרסומים, הגעתי להבין כי

הנני משתייך לציבור הפראיירים של מדינת ישראל. לכן אבקשך להירשם במשרדיך, לפני העברת החוק - כאברך מן השורה".

 

אחר הצהריים מתכננת התנועה להציב דוכנים במרכז ירושלים ולהחתים צעירים חילוניים על היוזמה. בין היתר הם יתבקשו לחתום על המשפט הבא: "הריני מתחייב שתמורת מלגות קיום ותקצוב אישי - אשב ואהרוג את עצמי באוהלה של תורה - כל זאת כאמור תמורת תשלומים חודשיים קבועים ופטור משירות צבאי ומילואים".

 

היום נמשכו גם ההפגנות נגד "חוק האברכים", שנועד לעקוף את פסיקת בג"ץ ולאפשר לתקצב תלמידי ישיבות. במחלף הסירה בהרצליה מחו מאות סטודנטים על החוק וקראו לראש הממשלה בנימין נתניהו לבטל אותו. הם נשאו שלטים שעליהם נכתב בין היתר "ביבי אל תפנה עורף לסטודנטים" ו"יתנו יקבלו לא יתנו לא יקבלו".

 

סטודנט: "אנו נחושים במאבק" 

"זה ביזיון שאנחנו, שרוצים ללמוד, נאלצים להפסיד לימודים ולחסום כבישים, ואילו החרדים יכולים

לשבת בבית ולקבל כסף בלי לעשות כלום", אמר אחד הסטודנטים בזעם. סטודנט אחר אמר: "אתמול התחלנו את המאבק ואנחנו נחושים להמשיך בו עד שהממשלה תפסיק לפחד מהחרדים ותתחיל לדאוג גם לציבור שלומד ועובד כדי להתפרנס".

 

הסטודנטים חסמו לזמן קצר את התנועה, אך נהדפו במהרה למדרכה על-ידי השוטרים במקום. המשטרה עצרה שלושה מפגינים, ביניהם יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי ויו"ר אגודת הסטודנטים במרכז הבינתחומי, יאיר יצהר בלחובסקי.

 

נשיא המרכז הבינתחומי, פרופ' אוריאל רייכמן, נסע מיד לאחר מכן לתחנת המשטרה בהרצליה במטרה לסייע בשחרור הסטודנטים העצורים. "הסטודנטים מאוד חשובים לי ואני מחזק את ידם במאמץ הראוי הזה", אמר פרופ' רייכמן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטודנטים מפגינים נגד חוק האברכים
צילום: ירון ברנר
חבר הכנסת משה גפני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים