שתף קטע נבחר

הסטודנטים יפגינו: מלגות לחרדים? זו סטירת לחי

הסטודנטים יוצאים להפגין במחאה על הכספים לאברכים, שכלולים בהצעת התקציב, למרות הבטחת נתניהו."אנו נחושים ללכת עם המאבק הציבורי עד הסוף במטרה לבטל את הגזרה הלא שיוויונית"

נאבקים לשוויון בתקציבים: נציגי הסטודנטים החליטו הערב (יום ב') להחריף את המאבק נגד חוק גפני ולפתוח בסדרת הפגנות שמטרתה להבעיר את השטח, כלשונם. על פי התוכנית, ביום רביעי החל מהשעה 12 בצהריים יתפרסו אלפי סטודנטים בקמפוסים כל רחבי הארץ, יפזרו דולרים במחאה על הבזבוז של כספי הממשלה, יבעירו צמיגים ויחסמו כבישים, בהם כביש גהה.

 

 

למרות שראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח להקים ועדת מומחים שתדון בסערה הציבורית, מתברר כי בפועל כלל שר האוצר, יובל שטייניץ, את עלות החוק, בסך כ-111 מיליוני שקלים, בתקציב המדינה לשנתיים הבאות, שיובא הערב לאישור הכנסת.

 

הסטודנטים מתכננים לערוך הפגנת ענק ביום שני הבא, ככל הנראה מול מעון ראש הממשלה. במקביל, פנו נציגי הסטודנטים למשטרה בבקשה לקיים הפגנה בבני ברק אך טרם קיבלו לכך אישור. "אנחנו מרגישים שיש לנו תמיכה אדירה בקרב מאות אלפי הסטודנטים שחשים מרומים ומבוזים, ואנו נחושים ללכת עם המאבק הציבורי עד הסוף במטרה לבטל את הגזרה הלא שיוויונית", אמרו נציגי הסטודנטים.

 

יו"ר התאחדות הסטודנטים בישראל, איציק שמולי, אמר: "אנחנו לא מטומטמים הצעת הפשרה במתכונתה הנוכחית נועדה למנוע מהסטודנטים את אותה הטבה- הסטודנטים יאבקו בצורה נחושה כנגד מדיניות מפלה זו ומאמינים כי השרים שהתנגדו להצעה הקודמת יבינו כי מדובר באותה הבדיחה שמנסים לספר פעמיים על חשבון הסטודנטים".

 

"אברך תורם למדינה יותר מסטודנט לרפואה"

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, רן לבנה, אמר: "המדינה רשאית להעניק מלגות קיום לאברכים אם היא רואה לנכון. אולם לא ייתכן שציבור הסטודנטים, הנושא בנטל שירות המילואים, עובד למחייתו ולומד לא יזכה לתמיכה הולמת ושווה מהמדינה. הענקת המלגות לאברכים ולא לסטודנטים משמעותה כי לדעת המדינה, אברך תורם למדינה יותר מסטודנט לרפואה. זו אמירה קשה המהווה סטירת לחי לציבור הסטודנטים".

 

יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר-אילן, שי בכור, אמר כי הסטודנטים אינם נלחמת בשום אוכלוסיה וכמובן שלא בציבור החרדי. מדובר במחאה העוסקת בציביון המדינה כמדינה דמוקרטית המתייחסת לכל אזרחיה בצורה שווה, מה שבהחלט נעדר מהחלטת הממשלה. לדבריו,

ביום רביעי אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן תוביל מפגן כוח ענק בכביש גהה שמטרתו להעביר מסר חד וברור: "בר-אילן היא דוגמא ומופת של שילוב בין עולם התורה לאקדמיה".

 

יובל אדמון, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית: "בחרנו להפגין כל הסטודנטים בכל הקמפוסים ביחד ביום רביעי באותה שעה כדי לפתוח את עונת ההפגנות, ולומר לחברי הכנסת, שבאותו הזמן ידונו במליאה בנושא, שישימו לב טוב טוב למה שהם אומרים ולמשמעות של המעשים שלהם".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מספרים אותה בדיחה פעמיים. שמולי
מומלצים