שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סקר בארה"ב: לרוב החיילים אין בעיה עם הומואים

  בוושינגטון עדיין לא מוכנים לביטול מדיניות "לא נשאל - אל תגלה" האוסרת על שירות הומואים מוצהרים, אך מסקר חדש עולה כי החיילים האמריקנים אדישים לנטיותיהם המיניות של חבריהם לשירות, ולא מתנגדים לביטול החוק

  הממשל מתנגד - אבל לחיילים לא אכפת: סקר פנימי שערך הפנטגון מעלה כי מרבית החיילים האמריקנים ובני משפחותיהם אדישים לנטייתם המינית של חבריהם לשירות, וסבורים כי אין כל בעיה בביטול מיניות "לא נשאל - אל תגלה", האוסרת על שירות של הומואים מוצהרים בצבא ארצות הברית.

   

  רשת NBC האמריקנית דיווחה כי הגורמים מסרו על תוצאות הסקר בעילום שם, משום שתוצאותיו מיועדות לפרסום רק ב-1 בדצמבר. הפנטגון ערך במהלך הקיץ סקר בקרב 400 אלף חיילים ו-150 אלף בני משפחותיהם בנושא, ומתוצאותיו עולה כי הרוב המוחלט של הנשאלים אדישים לנושא הנטייה המינית של החיילות והחיילים בצבא האמריקני.

   

  נציגים של ארגוני זכויות אדם צפויים לעשות שימוש בתוצאות הסקר, במאבקם לביטול החוק בטענה כי גם אם יבוטל באופן מיידי לא יגרום הדבר לנזק לצבא או למשרתים בו. ארגונים לקידום זכויותיהם של הומוסקסואלים ולסביות תקפו את הניסוח של 103 השאלות המופעיות בסקר, מהן עולה הנחת יסוד כי חיילים אינם מעוניינים לשרת בקרבתם של הומואים או לסביות. עוד טענו כי מחברי הסקר עשו שימוש במילה "הומוסקסואל" בהקשרים מעליבים.

   

  מדיניות "אל תשאל, אל תספר", שנקבעה בשנת 1993 איפשרה לראשונה להומואים ולסביות להתגייס לצבא ארה"ב. מוקדם יותר החודש הודיע הפנטגון שהומואים ולסביות לא צריכים עוד להסתיר את נטיותיהם המיניות במהלך גיוסם

  לצבא ארה"ב לאור פסיקה של בית משפט פדרלי - אולם בית משפט לערעורים הפך את הקביעה בעקבות עתירה של הממשל בוושינגטון.

   

  נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ושר ההגנה רוברט גייטס כבר הביעו בעבר את תמיכתם בביטול החוק - אולם הדגישו כי על הדבר להיעשות באופן מסודר ותוך הערכות מוקדמת. גורמים בצבא מסרו כי מומחים עובדים על ניתוח ממצאי הסקר, בניסיון לבחון אפשרות לשנות את החוק באופן שלא יגרום נזק לצבא ולחיילים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים