שתף קטע נבחר

כרמיאל: סגן ראש העיר פעל נגד ערבים - ופוטר

ראש העיר החליט לפרק את הקואליציה העירונית, עקב שורת התבטאויות שנויות במחלוקת מצד שותפו להנהגתה שאף פעל למנוע השכרת דירות לערבים. "דוחפים אותם לגור כאן", האשים

ראש העיר כרמיאל, עדי אלדר, הודיע אחר הצהריים (יום ד') על החלטתו לפרק את הקואליציה העירונית שהורכבה עם סיעת "הבית שלי". במסע הבחירות האחרון, חרטו אנשי אותה סיעה על דגלם "לשמור על צביונה היהודי והציוני של העיר" - באמצעות מניעת מכירת דירות בה לערבים.

 

ההחלטה לפרק את הקואליציה בכרמיאל התקבלה בעקבות כמה התבטאויות שנויות במחלוקת מפיו של יו"ר "הבית שלי" וסגנו של אלדר, אורן מילשטיין.

בין היתר, התברר כי אחד מאנשי סיעתו של מילשטיין עמד מאחורי הודעת דואר אלקטרוני שקראה לתושבי כרמיאל לדווח על שכניהם המתכוונים למכור דירות לערבים.

 

בהמשך להודעת דואר אלקטרוני, דיווחו תושבים כי קיבלו השבוע הודעה נוספת מאותה הכתובת שבה נטען כי ראשי היוזמה מתכוונים לפעול להרחיק מכרמיאל גם עולים מאתיופיה ויוצאי ברית-המועצות לשעבר

 

מילשטיין עצמו האשים כי בעוד הוא שוטח את עמדתו בריש גלי, הרי שאלדר אומר את אותם דברים בחדרי חדרים בלבד. הוא חבר לראש העיר כבר זמן קצר לאחר הבחירות המוניציפליות, לפני כשנתיים, ומונה לשמש סגנו. בין היתר, קידם מילשטיין ארגונים שונים, ובהם "משמר העיר" - שאנשיו בדקו כלי רכב בכניסות לכרמיאל.

 

לפי הפרסומים הרשמיים, אמורים מתנדבי הארגון לסייע ללכוד נהגים עבריינים, ואולם בראיון שהעניק מילשטיין לאחרונה לשבועון הימין "בשבע", הצהיר כי בניגוד לכך - מטרתם האמיתית של אנשי "משמר עיר" היא להקשות על צעירים ערבים מהיישובים בסביבה להיכנס לכרמיאל ולבלות בתחומה.

  

הבעלים של הכתובת דואר אלקטרוני טענו כי גורם זר שחדר למחשבם הוא ששיגר את ההודעה, והגישו תלונה במשטרה בנושא. בעקבות הבדיקה, התברר כי מאחורי אותה כתובת עומד חבר בסיעת "הבית שלי". עיריית כרמיאל הגישה תלונה במשטרה, משום שיוזמי ההודעה החתימו גם אותה על הדואר האלקטרוני.

 

"רשות מקומית צריכה להתנהל כמו מכונה משומנת היטב, שכל מרכיביה משתפים פעולה אחד עם השני לטובת העיר. לצערי, אורן מילשטיין בתפקידו כסגן ראש העיר, לא השכיל לפעול כך", אמר אלדר - שהצהיר כי "לא אתן לאף גוף פוליטי לשבש את תיפקודה הטוב של העירייה".

 

מילשטיין עצמו אמר הערב כי "בכרמיאל יש הגירה שלילית של צעירים ליישובי משגב. אין לי דבר נגד התושבים הערבים בכרמיאל, אבל יש לי בעיה עם העובדה שלא מאשרים בנייה רוויה בכפרים ותוכניות לבניין עיר, ודוחפים אותם לבוא לגור כאן". על אותה הודעת דואר אלקטרוני שנויה במחלוקת, אר מילשטיין כי זו לא אלא יוזמה לסייע בתיווך, השכרת ומכירות דירות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדי אלדר
צילום: ניב קלדרון
מומלצים